Sklepowy złodziej zatrzymany!

Sklepowy złodziej zatrzymany! Na 3 miesiące sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował 20-letniego Adriana B. Młody mężczyzna ma na koncie kilkanaście włamań oraz kradzieży. Tych ostatnich dokonywał w sklepach samoobsługowych na terenie Elbląga. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czas do rozprawy mężczyzna spędzi w areszcie.

20-letni Adrian B. jest dobrze znany elbląskim policjantom, ponieważ nie raz zatrzymywany był do spraw kradzieży i włamań. Mężczyzna najczęściej kradł ze sklep[owych półek elektroniczny towar, ale nie gardził ubraniami a nawet płytami z grami komputerowymi.

W godzinach wieczorowo nocnych, gdy sklepy były już nieczynne 20-latek włamywał się do zaparkowanych na osiedlach samochodów. Stamtąd zabierał radioodtwarzacze, głośniki, tuby basowe oraz wszystkie inne przedmioty, które przedstawiały jakąkolwiek wartość a znajdowały się w aucie.

Od stycznia do marca 2016 roku Adrian B. dokonał 19 takich przestępstw. Zwykle wartość skradzionego przez niego towaru sięgała od 600 do 1700 złotych. Kilkakrotnie próbował wynieść ze sklepu sprzęt elektroniczny w postaci aparatów fotograficznych oraz tabletów. Po jednej z takich kradzieży policjanci oraz prokurator wystąpili do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Jako argument przedstawiono długą listę podobnych zarzutów. Uzasadnieniem był ponadto „lekceważący stosunek podejrzanego do porządku prawnego”. Zdarzało się bowiem, że po zatrzymaniu do sprawy kradzieży 20-latek już następnego dnia po opuszczeniu policyjnego aresztu znów usiłował coś ukraść. Teraz trafił na 3 miesiące do aresztu. Kara jaką są zagrożone jego czyny to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Sklepowy złodziej zatrzymany!

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze