Miś Uszatek powraca i to w wielkim stylu. W Warszawie powstaje pełnometrażowy film o misiu, który w latach 70-tych i 80-tych przyciągał tłumy przed telewizory.

MIS_USZATEK_PROMO_subtitled from TFP on Vimeo.

Warszawskie studio stworzy pełnometrażowy film z Misiem Uszatkiem, który w latach 1975-1987 przyciągał tłumy przed telewizory. Animowana postać serialowa powróci na ekrany za sprawą studia TFP.

Historia Misia Uszatka rozgrywa się w wielkiej fabryce zabawek. – Okazuje się, że źle uszyty miś i jego klapnięte uszko dyskwalifikują zabawkę. Kontrola jakości decyduje, że ostatecznie nie trafi ona do dzieci. Miś Uszatek, Zajączek i reszta przyjaciół postanawiają się temu sprzeciwić – czytamy na stronie twórców.

Studio TFP zakończyło zdjęcia do teasera filmu o „Misiu Uszatku”. – Obecnie pracujemy nad animacją. Projekt powstaje w bardzo oryginalnej technice łączonej. Polega na tym że budujemy rzeczywiste makiety świata w których rozgrywa się film a same postacie są animowane, ale odwzorowują postaci słynnych bajek Czesława Janczarskiego – czytamy na stronie.

Pierwsza pełnometrażowa animacja o słynnym misiu ma być zrealizowana metodą łączonych technik 3D i ujęć makiety. Autorem scenariusza i pomysłodawcą reaktywacji Misia Uszatka jest Piotr Jasek („Brzydula”, „Na wspólnej”, „Singielka”, „Web Therapy”).

Film wyreżyseruje Grzegorz Jonkajtys na co dzień pracujący w San Francisco w Industrial Light & Magic, studiu założonym przez George’a Lucasa. Rozpoczęcie produkcji filmu planowane jest na początek 2017 roku. Projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Komentarze