Huczny "Dzień Wagarowicza"

Huczny „Dzień Wagarowicza” podsumowanie. 21 marca tradycyjnie jest związany ze spontanicznymi ucieczkami uczniów z zajęć szkolnych.

Niestety zdarza się, że takim sytuacjom towarzyszy spożywanie alkoholu przez nieletnich, a także często pierwsze kontakty z narkotykami i innymi używkami. Dzieci pozostające bez opieki mogą też stać się łatwymi ofiarami przestępstw czy wykroczeń, a nawet same dopuścić się łamania prawa chociażby przy drobnych kradzieżach sklepowych zwłaszcza w centrach handlowych.

W działania zaangażowani byli funkcjonariusze struktur do spraw nieletnich i patologii. Były patrole prewencji, dzielnicowi, a także policjanci kryminalni. Mundurowi kontrolowali miejsca grupowania się nieletnich. Były to głównie parki, w tym Bażantarnia, okolice sklepów i centrum handlowe.

Zależało nam na wychwyceniu wszelkim przejawów demoralizacji czy patologii, takich jak: zażywanie narkotyków, alkoholu czy innych niedozwolonych środków. Policjanci przeprowadzili 35 interwencji dotyczących nieletnich, wylegitymowali 125 uczniów i skontrolowali kilkadziesiąt miejsc uznanych za zagrożone. Zatrzymali także trzy nastoletnie gimnazjalistki, które na ulicy Browarnej piły piwo. Dziewczyny w wieku 15, 16 i 17 lat zostały przewiezione do swoich domów i przekazane pod opiekę rodziców.

Policjanci ustalili, że alkohol kupił im napotkany na ulicy mężczyzna, który wziął za to pieniądze. Dziewczyny muszą się teraz liczyć z tym, że o ich wykroczeniu zostanie poinformowana szkoła, a także sąd rodzinny i nieletnich.

Huczny „Dzień Wagarowicza” podsumowanie

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Komentarze