Golonka zakazana! Unia odbiera nam smak życia

Golonka zakazana! Unia odbiera nam smak życia. Pojawił się już apel rzeźników o interwencję w sprawie zakazu sprzedaży golonki peklowanej w sklepach.

Radio Merkury informuje, że sól peklująca może być szkodliwa dla zdrowia, tak bynajmniej twierdzą unijni urzędnicy.

Wielkopolscy przedsiębiorcy są w tarapatach, w związku z nowymi przepisami Unii Europejskiej, nie mogą oni produkować i sprzedawać popularnej golonki peklowanej. Przedsiębiorcy wiążą nadzieje z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, że zainterweniują w tej sprawie.

Józef Konarczak, właściciel zakładu mięsnego z Wielkopolski w rozmowie z Radiem Merkury powiedział, że w Wielkopolsce golonka peklowana jest bardzo popularna i jest produkowana od wielu pokoleń. Ten przepis miał być oprotestowany w Unii Europejskiej, czekamy na decyzję, że ten produkt zostanie zachowany.

Golonka zakazana! Unia odbiera nam smak życia. Unia już od dłuższego czasu obrała zły kurs, wtrącając się w każdą dziedziną życia. Zakaz golonki peklowanej, to kolejny głupi przepis, który szkodzi pracodawcom ale i nam wszystkim, czyli konsumentom, takiej golonki wg tych przepisów już nie kupimy.

Źródło: Radio Merkury/Fakt24

Komentarze