Awantura w Tolkmicku

Awantura przy ognisku w Tolkmicku. Policjanci z prewencji zatrzymali 23-letniego mieszkańca Tolkmicka po tym jak wywołał on awanturę w grupie siedzących przy ognisku osób. Mężczyzna został przywieziony do elbląskiej komendy i przebadany na zawartość alkoholu. Wynik badania to 2 promile alkoholu w organizmie.

Samo zdarzenie, które spowodowało policyjną interwencję miało miejsce w nocy w Tolkmicku. Tam, do grupy osób, które siedziały przy ognisku przyjechał 23-latek. Najpierw, brawurowo rozpędził swojego vw golfa, by chwilę później nie zapanować nad autem. W wyniku tego otarł się o inny zaparkowany tam samochód.

Tam też doszło do kłótni pomiędzy 23-latkiem a innymi osobami. Gdy sprawca kolizji usłyszał, że wzywana jest policja wsiadł do samochodu i odjechał. Policjanci przyjechali na miejsce i o całej sytuacji dowiedzieli się z relacji świadków. Po chwili jeżdżąc ulicami Tolkmicka natknęli się na opisywane auto oraz wskazanego 23-latka.

Po wylegitymowaniu go okazało się, że mężczyzna do listopada 2021 posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, a jego auto nie ma ważnego badania technicznego ani ubezpieczenia. Mężczyzna został zabrany do komendy w Elblągu. Tam poddano go badaniu na zawartość alkoholu.

Wynik badania to 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 23-latek odpowie za niestosowanie się do orzeczeń sądu, jazdę autem pod wpływem alkoholu oraz uszkodzenie innego pojazdu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze