Drogeria Jasmin z Elbląga, opublikowała na Facebooku film, na którym widać jak mężczyzna próbuje oszukać kasjerkę. Film opublikowano dlatego, aby przestrzec innych przedsiębiorców, przed parą która odwiedziła sklep i wcale zakupów dokonać nie chciała. Teraz kobiety i mężczyzny szuka policja z Elbląga. 

„Mieliśmy okazję nie paść ofiarą oszustów, którzy próbowali oszukać naszą przytomną kasjerkę na tak zwaną resztę. Przedstawiony na filmie mężczyzna, chciał kupić plastry za kilka złotych i zapłacił za nie banknotem 200 złotowym. – informuje Drogeria Jasmin na Facebooku.

„Gdy kasjerka wydała resztę mężczyźnie, ten sprytnie przetasował banknoty i 100 złotowy schował, po czym poprosił o wydanie reszty w euro. Gdy okazało się, że to nie jest możliwe zrezygnował z zakupu oddając (uszczuploną o 100 zł) resztę i prosząc o swoje 200 zł.” – czytamy dalej.

Na filmie opublikowanym na Facebooku przez Drogerię Jasmin, widać wszystko dokładnie. Para działała wspólnie, bo kamera zarejestrowała także to, że wspólniczka oszusta, próbując odwrócić uwagę drugiej kasjerki, zagaduje ją. „W krytycznym momencie, gdy oszust dokonuje przestępczego czynu, kobieta zagaduję kasjerkę dopytując o jakieś ulotki.” – informuje Drogeria Jasmin.

Tym razem oszustom na szczęście nie udało się osiągnąć celu, ale sprawa nie kończy się na opublikowaniu postu z filmem. Jak informują przedstawiciele Drogerii Jasmin z Elbląga, teraz materiały – zeznania wraz z nagraniem wędrują na policję w naszym mieście.

Jeżeli rozpoznajecie parę zarejestrowaną na filmie, możecie anonimowo przekazać nam informację, którą my przekażemy dalej. Aby to zrobić – kliknij TUTAJ i wyślij wiadomość. Nagraniem, Drogeria Jasmin chce przestrzec wszystkich przed pokazaną na filmie parą.

próba oszustwa

Mieliśmy okazję nie paść ofiarą oszustów, którzy próbowali oszukać naszą przytomną(!) kasjerkę na tak zwaną resztę. Przedstawiony na filmie Pan, chciał kupić plastry za kilka złotych, zapłacił banknotem 200 złotowym, gdy kasjerka wydała mu resztę sprytnie przetasował banknoty i 100 złotowy schował po czym poprosił o wydanie reszty w euro, gdy okazało się, że to nie jest możliwe zrezygnował z zakupu oddając (uszczuploną o 100 zł) resztę i prosząc o swoje 200 zł - na filmie wszystko dokładnie widać - również to jak jego wspólniczka zagaduje drugą kasjerkę oraz to jak w krytycznym momencie zagaduję kasjerkę dopytując o jakieś ulotki. Tym razem się im, nie udało ale sprawa oraz nagrania wędrują na policję. Przestrzegamy wszystkich przed pokazaną na filmie parą .

Opublikowany przez Drogeria Jasmin w Elblągu na 17 marca 2016

Komentarze