Policjanci z Elbląga i Pasłęka podsumowali wczorajsze działania „Prędkość”. Skontrolowali 121 samochodów, z czego połowa kierowców jechała za szybko. Były mandaty i pouczenia. Działaniami zostały objęte nie tylko ulice Elbląga i Pasłęka, drogi wylotowe z miasta ale także drogi powiatowe na terenie podelblaskich gmin.

W miejscowości Żurawiec na terenie gminy Markusy funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego elblążanina. Mężczyzna jechał volkswagenem 104 km/h i tym samym dwukrotnie przekroczył dozwoloną tam prędkość. Podczas kontroli okazało się, że w ogóle nie powinien kierować, gdyż sąd odebrał mu prawo jazdy za jazdę „na podwójnym gazie”. Podczas kontroli był trzeźwy.

W działaniach brali udział policjanci ruchu drogowego z Elbląga i Pasłęka. Skontrolowali oni 121 samochodów. 61 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, za co zostało wystawionych 58 mandatów.

Pozostałe, to wnioski do sądu o ukaranie. Podczas kontroli nie było ani jednego przypadku pijanego kierowcy. Funkcjonariusze odnotowali wczoraj tylko 4 kolizje i żadnych wypadków. Kolejne działania „Prędkość” wkrótce.

Elbląg: Aby przejście było bezpieczne

Z kolei na przejściu dla pieszych przy ul Nowowiejskiej prowadzącym do Szkoły Podstawowej nr 12 dyżur pełniła osoba przeprowadzająca najmłodszych przez to właśnie przejście. Dziś także swoją służbę miał tam policyjny patrol ruchu drogowego, którego obecność dyscyplinowała kierujących.

Przypominamy, że w tym miejscu z uwagi na bliskość szkoły jest ograniczenie prędkości do 40 km/h. Ulica Nowowiejska to miejsce o sporym natężeniu ruchu, które jest pod stałym nadzorem policyjnych patroli. Samo przejście jest dobrze oznakowane i widoczne.

Teraz z inicjatywy szkoły na przejściu dyżur będzie pełniła osoba w specjalnym odblaskowym stroju. Jej zadaniem będzie bezpieczne przeprowadzanie najmłodszych na drogą stronę jezdni. Inicjatywę wspomagają również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Komentarze