Reklamy
Strona główna » Porady » Polskie domy z morskich kontenerów. Tanie i bez pozwolenia
Porady Społeczeństwo Wydarzenia

Polskie domy z morskich kontenerów. Tanie i bez pozwolenia

Polskie domy z morskich kontenerów

Latem można je przewieźć nad morze, a w zimie zamieszkać w górach. Polskie domy z morskich kontenerów. By je postawić, nie potrzebujesz nawet pozwolenia na budowę.

Mobilne domy z kontenerów to nie pomysł z Ameryki czy Australii, tylko z… Polski.

– Główną zaletą kontenerowych domków jest to, że budynek jest mobilny. W tym wypadku nie jesteśmy na stałe związani z jakimś miejscem i nie musimy być właścicielami gruntu. Grunt możemy na przykład wydzierżawić. Jeśli jest to niewielki dom, da się znaleźć mnóstwo bardzo atrakcyjnych terenów, gdzie postawienie domu w ogóle nie byłoby możliwe – opowiada nam jeden z pracowników warszawskiej firmy Flexicube.

Domki z kontenerów mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią na długo pozostawać w jednym miejscu. Latem właściciel może mieć morski widok za oknem, na jesieni przeprowadzić się do lasu, a w zimę pomyśleć o górach. – Mieszkańcy po prostu pakują się i urządzamy im przeprowadzkę razem z domkiem. Rodzina ma prawo zostać w dogodnym dla siebie miejscu przez 120 dni – właśnie tyle można zamieszkiwać na jakimś terenie bez pozwolenia na budowę. Kiedy ten termin mija, znów należy wybrać nowe miejsce, jeśli chcemy uniknąć załatwienia formalności – mówi Kuba z firmy produkującej domy z kontenerów.

Polskie domy z morskich kontenerów
Polskie domy z morskich kontenerów

W Polsce już znalazły się osoby, które chciały zamieszkać w domach zrobionych z kontenerów. Tyle że mieszkają w nich na stałe. – W przypadku ostatniego projektu, dom miał pełnić dla naszego klienta rolę zwykłego domu mieszkalnego, więc połączyliśmy ze sobą dwa kontenery. Kwestia wielkości w tym przypadku nie ma znaczenia, bo taki projekt można łatwo rozbudowywać w każdym momencie, dostawiamy do środka kolejny moduł i dom robi się większy – tłumaczy Kuba.

Każdy kontener jest oddzielnym modułem, które mogą być ze sobą łączone w dowolny sposób: jak w poziomie, tak i w pionie. Dom jest składany jak klocki, wtedy połączone ze sobą kontenery stanowią całość. W razie przeprowadzki jego części można łatwo rozłączyć i każdy moduł jest bezpośrednio ładowany na samochód ciężarowy. – Nie chodzi raczej o to, by co 120 dni zmieniać miejsce zamieszkania, chociaż istnieje taka możliwość. Klienci raczej są zainteresowani tym, by mieć taki dom na stale.

Polskie domy z morskich kontenerów
Polskie domy z morskich kontenerów

Wydawałoby się, że kontenerowy dom może być rozwiązaniem wyłącznie na okres letni, ale pracownicy firmy zapewniają, że nawet w najgorszy mróz jest w nim tak samo ciepło jak w zwykłym mieszkaniu. – Wykonaliśmy izolację poliuretanową, która działa w dwie strony. Latem w takim domku nie jest gorąco, bo pomieszczenie łatwo się chłodzi, a w zimę nie jest chłodno, bo łatwo się je nagrzewa, gdyż budynek będzie trzymał tę termikę. Dlatego kwestia ogrzewania w budynku z kontenerów w ogóle nie różni się od rozwiązań wykorzystywanych w zwykłych nieruchomościach. Jest tak samo ciepło, a temperaturę powietrza można regulować. Są to też budynki energooszczędne – opowiada pracownik.

Polskie domy z morskich kontenerów i architektoniczne rozwiązania oraz proponowane przez firmę projekty wyglądają na bardzo nowocześnie i wyjątkowe. Minus? Cóż domki nie należą do tanich. Ich ceny zaczynają się od 55 tys. za 28 mkw. A dom o powierzchni 84 metrów to 144 tys zł.

Źródło: Fakt24

Reklamy

Komentarze

Wiadomości Wideo

ENS Studio – produkcja filmów i zdjęć

Śledź Nas

Instagram

Calendar

Listopad 2015
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

RSS Meks Blog

 • 16 best free Social Media plugins for WordPress 08/11/2018
  An extensive list of great free social media plugins for WordPress to easily increase your website traffic and boost your social media appearance. The post 16 best free Social Media plugins for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The ultimate guide to MailChimp for WordPress 31/10/2018
  Want to know how to use MailChimp for WordPress? Look no more than this guide of ours, filled with all the tips and advice you need! The post The ultimate guide to MailChimp for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 3 easy ways to increase WordPress upload size limit 24/10/2018
  Looking for a way to fix the upload limit issue and increase WordPress upload size? Here are 3 ways to do it yourselves! The post 3 easy ways to increase WordPress upload size limit appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Quickly find which WordPress template file is currently being used 19/10/2018
  A simple code snippet you can use whenever you need to find out which WordPress template file is being used on the current page. The post Quickly find which WordPress template file is currently being used appeared first on Meks.
  Meks
 • 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue 17/10/2018
  What would be some of the best blog monetization tips you can implement to earn more money blogging? Here's what we advise you. The post 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages 10/10/2018
  Want to learn how to create anchor links in WordPress in a quick and easy way? We've got you covered! The post The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 03/10/2018
  No more stress about your video work – with these video editing apps, you’ll have compelling video content in no time and all by yourselves! The post 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • How to set up autoblogging with WordPress 28/09/2018
  What is autoblogging and which tools to use to set it up with WordPress? The post How to set up autoblogging with WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top vlogging tips for beginners 19/09/2018
  Are you missing any of these vlogging tips that may help in getting your vlog career on track? The post Top vlogging tips for beginners appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top 16 WordPress calendar plugins (that you can start using today) 11/09/2018
  What could be the top of the top WordPress calendar plugins you can start using today, even as a non-techies? Here are our 16 recommendations. The post Top 16 WordPress calendar plugins (that you can start using today) appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic

Text

Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.