Nowoczesny sprzęt dla elbląskich strażaków

Nowoczesny sprzęt dla elbląskich strażaków. Kosztował ponad 5 mln złotych. Uroczyste przekazanie odbyło się we wtorek w Olsztynie podczas 20-lecia Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wczoraj, podczas konferencji prasowej, Prezydent Witold Wróblewski oraz Komendant Miejski PSP Tomasz Świniarski zaprezentowali otrzymany sprzęt.

– We wtorek wspólnie z Komendantem PSP Tomaszem Świniarskim mieliśmy przyjemność odebrania decyzji zastępcy Komendanta Głównego PSP Marka Kowalskiego o przyznaniu elbląskiej komendzie nowego sprzętu ratowniczego. Jak przyznał sam Komendant Główny, do Elbląga trafiła 1/3 sprzętu, jaki otrzymało nasze województwo. Chciałbym serdecznie podziękować za ten sprzęt. Uważam, że jest to wyróżnienie naszej Komendy Miejskiej. Jestem również przekonany, że dzięki temu nowoczesnemu wyposażeniu zwiększyło się bezpieczeństwo w naszym mieście i to nie tylko pożarowe, ale również przeciwpowodziowe – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.

Elbląscy strażacy w ciągu ostatnich miesięcy otrzymali samochód średni gaśniczy, lekki samochód ratownictwa wodnego, średni samochód ratownictwa chemicznego, samochód zaopatrzeniowy z żurawiem, kontenery przeciwpowodziowe, gąsienicowy pojazd amfibijny, agregat prądotwórczy oraz przyczepę do przewozu kontenerów.

– W perspektywie ostatniego roku trafiło do nas 10 jednostek sprzętowych na łączną kwotę 5 mln zł. W listopadzie otrzymamy także komorę dymową o wartości 1,5 mln zł. Dzięki temu będziemy mieli wspaniałe stanowisko do treningu strażaków, którzy w warunkach zbliżonych do pożaru, będą mogli przygotowywać się do akcji ratowniczo – gaśniczej – zaznacza st. bryg. Tomasz Świniarski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Nowoczesny sprzęt dla elbląskich strażaków
Nowoczesny sprzęt dla elbląskich strażaków

Sprzęt został zakupiony dzięki unijnemu wsparciu, jakie otrzymała Komenda Główna PSP na realizację projektów pod nazwą „Wsparcie techniczne ratownictwa ekologicznego i chemicznego” i „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”. Już za tydzień elbląscy strażacy będą mieli okazję wypróbowania go podczas ćwiczeń przeciwpowodziowych, które odbędą się na Wyspie Nowakowskiej.

Komentarze