Reklamy
Strona główna » Express Poleca » Prezydent Duda i kontrowersyjna ustawa! Polacy przymusowo szczepieni na HPV będą królikami doświadczalnymi
Express Poleca SLIDER Społeczeństwo Wydarzenia

Prezydent Duda i kontrowersyjna ustawa! Polacy przymusowo szczepieni na HPV będą królikami doświadczalnymi

Prezydent Duda podpisał kontrowersyjną ustawę. |Fot. Fakt.pl|

Mimo apelu rodziców prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Pozwala ona na nieograniczone finansowanie i rozszerzanie listy szczepień obowiązkowych. Będziemy jedynym krajem na świecie, w którym wprowadzono przymusową kontrowersyjną szczepionkę przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV. Polacy przymusowo szczepieni na HPV będą królikami doświadczalnymi

Pod apelem do prezydenta o niepodpisywanie nowelizacji podpisało się 20 tys. osób. Minister Wojciech Kolarski z Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich Kancelarii Prezydenta RP spotkał się wczoraj z przedstawicielami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, którzy prosili o zawetowanie ustawy.

– Po wczorajszym spotkaniu spodziewaliśmy się, że taka właśnie będzie decyzja pana prezydenta. Liczymy jednak na podjęcie skutecznych działań zmierzających do realizacji naszych postulatów, zaczynając od skierowania zapytania dotyczącego przepisów nakładających obowiązek szczepień do Trybunału Konstytucyjnego – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

Jak dodaje, wśród postulatów skierowanych do prezydenta jest też prośba o podjęcie skutecznych działań zmierzających do zlikwidowania problemów wynikających z systemu szczepień. Do nich zalicza się przede wszystkim brak sprawnego systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) oraz brak specjalnego funduszu odszkodowań współfinansowanego przez producentów szczepionek dla osób dotkniętych trwałym uszczerbkiem zdrowia lub utratą bliskich wskutek wystąpienia NOP i powikłań poszczepiennych – takie fundusze istnieją w większości krajów UE, mimo że nie ma tam administracyjnego przymusu szczepień; kilkanaście dni temu powstał w Czechach. A to właśnie sprawa niepożądanych odczynów poszczepiennych jest głównym argumentem przeciwko przymusowi szczepień.

– Nie przemawia do nas uzasadnienie decyzji pana prezydenta z uwagi na „oszczędność spowodowaną ograniczeniem występowania chorób zakaźnych, a zatem redukcją kosztów leczenia oraz ewentualnych kosztów leczenia ich powikłań”, ponieważ w analizie tej nie bierze się pod uwagę kosztów leczenia powikłań poszczepiennych i nikt nie zna ich pełnej skali. Nie ma procedur dotyczących ich diagnozowania i leczenia, co może być katastrofalne w skutkach i odbiera dzieciom szansę na zdrowie – zaznacza Socha.

Zwiększenie liczby wkłuć zwiększy ilość powikłań. Wśród powikłań poszczepiennych wymienianych w ulotkach szczepień, a także w rozporządzeniu ministra zdrowia z grudnia 2010 roku są m.in. porażenie wiotkie wywołane wirusem szczepionkowym, zapalenie mózgu, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zespół Guillaina-Barrégo (występujący często w przypadku szczepionki przeciwko HPV), a także posocznica, w tym wstrząs septyczny, reakcja anafilaktyczna, reakcje alergiczne, uogólnione zakażenie BCG czy wstrząs anafilaktyczny.

Przeczytaj koniecznie: „Oszustwo ze szczepionką na raka szyjki macicy”

– Liczymy też, że w kalendarzu obowiązkowych szczepień jednak nie znajdzie się kontrowersyjna, ryzykowna i o nieudowodnionej skuteczności w zapobieganiu rakowi, szczepionka przeciw HPV – podkreśla Socha.
Petycja pt. „Więcej obowiązkowych szczepień? Skoro jest ryzyko, musi być wybór!” zostanie po wyborach skierowana do nowego rządu.

– Apelujemy do wszystkich osób, którym bliska jest sprawa bezpieczeństwa i zdrowia dzieci, o włączenie się we wspólne działania zmierzające do wprowadzenia niezbędnych zmian przed tą datą. Musimy wyjść z podziemia, bez względu na poniesione ryzyko np. ostracyzmu w środowisku zawodowym, co dotyczy przede wszystkim lekarzy, czy nawet wśród przyjaciół i rodziny. Propaganda stworzona przez koncerny farmaceutyczne i serwowane przez media fikcyjne epidemie tego nie ułatwiają, ale jesteśmy do tego zobowiązani wobec obecnych i przyszłych pokoleń dzieci i dorosłych pacjentów – podkreśla Justyna Socha.

Czy jesteś za obowiązkowym szczepieniem na HPV?

„Nie ma takiej siły, która zmusiłaby mnie do zaszczepienia Oli przeciwko HPV, nawet jeśli miałabym siedzieć. Prędzej zmienię kraj niż zaszczepię.”pisze na Facebooku Małgorzata jedna z elblążanek. Pani Barbara dodaje: „Chcą z nas zrobić doświadczalnych królików Europy i w dodatku za nasze pieniądze. W większości krajów tą szczepionkę wycofują, a nasz rząd godzi się na wszystko, bez naszej wiedzy!”

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP apeluje – Drodzy dziennikarze! Czy macie dzieci i wnuki? Apelujemy do was o zapoznanie się z treścią konferencji prasowej, która odbyła się 27.08. w sejmie. Społeczeństwo ma prawo dowiedzieć się jak zostało sprzedane korporacjom i co czeka nasze dzieci. Będziecie się biernie przyglądać jak palą na stosie jedynych adwokatów ich zdrowia? 50000 grzywny? Brak dostępu do przedszkoli? Uszczelnienie systemu przez Rzecznika Praw Koncernów? Co jeszcze opublikują wasi kupieni koledzy i koleżanki?

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP – dostępne jest na Facebooku. Kliknij tutaj.

Maria Popielewicz
Wirtualna Polonia

Reklamy

Komentarze

About the author

Express Elblag

54 komentarze

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Przymus od czegoś trzeba zacząć. Później straszyć i egzekwować bo przemysł farmaceutyczny kwitnie, aptekarze też, pielęgniarki w szkołach konieczne, sądy mają robotę, kasa z grzywien pełna, szpitale i te zamienione na więzienia też, jak się wsadzi rodziców, to instytucja rodziny zastępczej jest w pełni uzasadniona. Sama radość

 • Ciemnota i zabobon w tym Elblągu. Statystyka mówi ile osób choruje i umiera tam gdzie się szczepi i ile tam gdzie szczepień nie ma. Nie szczepcie się i chorujcie, tylko wcześniej podpiszcie oświadczenie że za leczenie zapłacicie z własnej kieszeni.

  • Spróbujmy więc od drugiej strony. Czy szczepiąc siebie lub dziecko otrzymam od NFZ lub innej instytucji zapewnienie, że koszty leczenia w przypadku wystąpienia powikłań pokryje dana instytucja? NIE. Czy przed przystąpieniem do szczepienia otrzymam informację o możliwych powikłaniach i prawdopodobieństwie ich wystąpienia? NIE. Czy otrzymam bilans zysków i zagrożeń wynikających ze szczepienia lub jego braku? NIE. Czy w NFZ lub sanepidzie otrzymam informacje odnośnie statystyk (o których Pan wspomniał) zachorowań u ludzi szczepionych, nieszczepionych oraz powikłań poszczepiennych? Odpowiem Panu wprost, bo nie dość, że próbowałem taką informację uzyskać samodzielnie to jeszcze podjąłem próby poprzez znajomą z lokalnego sanepidu: otóż absolutnie nikt nie wie gdzie takie statystyki są, choć każdy pracownik twierdzi, że one istnieją. Ja dodam tylko od siebie, że zgodnie z rozporządzeniem UE o zapobieganiu chorobom zakaźnym sanepid ma ZAKAZ prowadzenia jakichkolwiek dokumentacji statystycznych. Proszę mi więc nie serwować kalafiorów o ciemnocie i zabobonach, bo to oklepany frazes mający zamknąć usta wszystkim, którzy chcą się czegokolwiek dowiedzieć. A skoro mamy nie pytać i jednocześnie mieć ZEROWĄ wiedzę to po której stronie są według Pana mistrzowie od wciskania ciemnoty? Parafrazując Pana słowa – proszę się śmiało szczepić, ale po uprzednim podpisaniu oświadczenia, że za leczenie powikłań zapłaci Pan sam. Oczywiście jest to zwykła złośliwość, bo przypominam, że tak samo Pan jak i ja płacimy składki zdrowotne, więc skoro z powodu złego zawiązania szalika można być na garnuszku ZUS-u podczas grypy to i choroba wynikająca z zaszczepienia lub nie szczepienia może być leczona z tychże składek.

  • Majac wypadek samochodowy tez pan poniesie wlasne koszty leczenia? majac raka z powodu palenia czy z powodu wirusa sv40 znajdujacego sie w szczepionce polio tez sie pan bedzie leczyl z wlasnej kieszeni? majac choroby wynikajace ze zlego trybu zycia i diety (cukrzyca, serce…) rowniez poniesie pan koszty??? Co za bzdura!!! Pan, jak wielu innych panu podobnych, powtarzaja w kolko propagandowe stwierdzenia firm farmaceutycznych zakorzenionych w spoleczenstwie, ze szczepienia sa korzystne- dla kogo???Czy pofatygowal sie pan na jakiekolwiek badania i poszukanie z innych zrodel materialow dotyczacych szczepien? Czy moze konformistyczna postawa i ciemnota pozwala tylko na powtarzanie propagandy, a nie na wlasne myslenie i wnioski?

  • Co ty człowieczku za bzdury wygadujesz??
   ==Według najnowszego raportu CDC, autyzm zdiagnozowano już u 2,24% amerykańskich dzieci (w wieku 3-17 lat). Raport opiera się na badaniu sondażowym rodziców (przeprowadzano ponad 10 000 wywiadów z rodzicami rocznie). Zaobserwowano prawie 2 krotny wzrost zachorowań w stosunku do poprzedniego okresu badania z lat 2011-2013, kiedy zachorowalność na autyzm wynosiła on 1,25%. To znaczy, że średnio 1 dziecko na 44 ma już formalnie zdiagnozowany autyzm. (…)
   prof. M. Majewska

   ==
   A u Amiszów zachorowań ”0”, nie szczepią się na nic.
   Mam propozycję!
   Zaszczep się na wszystko co jest na rynku łacznie z pneumo-kokami,
   grypa, kokluszem i szczepionka na tiki, skoro uważasz, ż to leczy!
   Gwarantuje, ze juz więcej tych platnych wypocin nie wpiszesz….

 • to nie Duda wprowadzil ta ustawe.. najpierw sprawdzcie kiedy zostala uchwalona i zatwierdzona.. to poprzedni pan prezydent ja zatwierdzil.. ludzi czytajcie obiektywna prase.. a nie taka ktora oczernia prawice badz lewice..

 • A tak obiecywał przed wyborami że będzie słuchał głosów ludzi. I co? Musisz się kłuć jakimś ustrojstwem bo tak chce prezydent. Śmiechu warte. Dalszy ciąg poplątania z pomieszaniem tylko tym razem inna twarz. Nic się nie zmieni na dobre a my dalej będziemy w dupe kopani za nasze pieniądze.

 • Minister Wojciech Kolarski z Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich Kancelarii Prezydenta RP spotkał się wczoraj z przedstawicielami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, którzy prosili o zawetowanie ustawy. A Duda podpisał? Dziwne

 • jestem za po stokroć sama choruje na hpv i gdybym się zaszczepiła nie było by tego problemu patrząc na to kiedy dziewczyny zaczynają pierwsze współżycie i że z rocznika na rocznik jest to co raz wcześniej to płakać się chce jak się patrzy jak patrzy na ten sondaż 90 procent na nie im się proponuję przebadać może oni są już hpv i zmienią zdanie ale to za późno jak będzie jeden z drugim zarażony

   • Spadaj propagandowy sługusie opłacany przez żydo-masonerię do pisania komentarzy. Piękne macie te wymyślone nazwiska w nickach, aby „uwiarygodnić” swoją tożsamość.

 • Przecież do cholery nie jestem ubezwłasnowolniona W jaki sposób ktoś chce na siłę mi coś wstrzyknąć? Doprowadzą mnie w kajdankach czy kaftanie bezpieczeństwa? Co to jest za kraj, gdzie uczciwy człowiek musi się bać ataku władz na jego nietykalność osobistą, odbiera mu się prawo do decydowania o samym sobie? Powoli przyjdzie zejść do podziemia… Takiego prezydenta się nie spodziewałam. Zwróćcie uwagę na uzasadnienie tej decyzji –

  „oszczędność spowodowaną ograniczeniem występowania chorób
  zakaźnych, a zatem redukcją kosztów leczenia oraz ewentualnych kosztów
  leczenia ich powikłań”

  Jeśli chodzi o oszczędności to myślę ile miałabym na koncie, gdyby oddali mi moje składki.Przecież i tak leczę się prywatnie

 • Nie chcesz szczepień,nie zażywaj żadnych lekarstw,nie bierz zastrzyków,gdy jesteś chory ,dają większe powikłania niż szczepionki,bardziej uszkadzają organizm,są objęte mniejszymi restrykcjami podczas ich dopuszczania do obrotu,a jednak faszerujecie nimi siebie i swoje dzieci,radze poczytać co mogą wywołać a nie walczyć ze szczepieniami które są dla nas dobrodziejstwem.

 • Będzie gorzej, to dopiero początek.
  Bardziej ciekawi mnie pytanie, jak „silne” i bez serca musiało być lobby ludzi, którzy przekonali prezydenta do podpisania ustawy o rzeczy skazującej Polskie dzieci od powikłań, chorób, kalectw po śmierć? Czy taka jest „zdrowa” polityka nowego prezydenta który podobno ma jednać Polaków?

  • Bedzie gorzej bo to jest buc który mysli ze wie najlepiej wszytko zobaczysz beda takie ustawy ze jeszcze bedziecie plakac ze wybraliscie takiego imbecyla od boga hahhah
   A tym co go wybrali zycze teraz po przymusowym szczepieniu aby ich dzieci chorowały i umierały — bedzie sprawiedliwe odpłacici wam pieknym za wybranie go wszechblogosławionego hahahhaah

 • lepiej przynieść dokument im do podpisania przed szczepieniem ,jeżeli dziecku coś w przeciągu 10 lat będzie miało jakieś choroby lub zgon państwo bez żadnych przyczyn wypłaci 10.000.000 zł odszkodowania jak na to nie pójdą czyli maja brudne łapy w tej sprawie proste musi byc gwarancja 100%

 • szczepionka 6 w 1 Hexacime twoje dziecko to polubi ( z ulotki ) Bardzo często: jadłowstręt (utrata apetytu), płacz, senność, wymioty, ból w miejscu wstrzyknięcia, rumień w miejscu wstrzyknięcia, opuchnięcie w miejscu wstrzyknięcia, drażliwość, gorączka ≥38st.C. Często: nietypowy płacz (długotrwały płacz), biegunka, stwardnienie w miejscu wstrzyknięcia. Niezbyt często: reakcja nadwrażliwości, guzek w miejscu wstrzyknięcia, gorączka ≥39st.C. Rzadko: wysypka, rozległy obrzęk kończyny (>50 mm, w tym rozległy obrzęk kończyny od miejsca podania poza jeden lub obydwa stawy; takie reakcje mogą być związane z rumieniem, uciepleniem, tkliwością lub bólem w miejscu podania i ustępują samoistnie w ciągu 3-5 dni; ryzyko wystąpienia wydaje się być zależne od liczby poprzednich dawek szczepionki zawierającej bezkomórkowe składniki krztuścowe, z większym ryzykiem po 4. lub 5. dawce). Bardzo rzadko: reakcje hipotoniczne lub epizody hipotensyjno-hiporeaktywne. Mogą także wystąpić: reakcja anafilaktyczna; drgawki z lub bez gorączki; zapalenie nerwu barkowego i zespół Guillain-Barré – zgłaszane po podaniu szczepionki zawierającej toksoid tężcowy; neuropatia obwodowa (zapalenie wielonerwowo-wielokorzeniowe, porażenie nerwu twarzowego), zapalenie nerwu wzrokowego, demielinizacja ośrodkowego układu nerwowego (stwardnienie rozsiane) – zgłaszane po szczepieniu szczepionką zawierającą antygen wirusa wzw B; encefalopatia/zapalenie mózgu; bezdech u bardzo niedojrzałych wcześniaków (urodzonych ≤28. tyg. ciąży); reakcje obrzękowe jednej lub obu kończyn dolnych – zgłaszane po podaniu szczepionek zawierających Haemophilus influenzae typ b (jednocześnie mogą wystąpić: sinica, zaczerwienienie, przejściowa plamica i silny płacz; wszystkie działania niepożądane powinny ustąpić samoistnie i bez następstw w ciągu 24 h).

   • chłopie! co ty wypisujesz w tych komentarzach! masz kogoś niepełnosprawnego po szczepionkach? ja mam więc po co wypisujesz tutaj takie bzdury! żryj tabletki i szczep sie na co popadnie i oby cie nie powykręcało! ( nie pisze tu przez per Pan ,bo w mych oczach nie zasługujesz sobie nawet na to!) Każdy cwany ,którego odczyny poszczepienne nie dotknęły!!!!!!!!!1 ciekawe jakie miałbyś zdanie gdyby jednak dotknęło to kogoś z twojej rodziny…..? ciekawe czy byłbyś tak wtedy za…….??????????????????????????????????

   • Płatny troll. Obrzydliwe. Zaś HPV to prawie w 100% wirus rozwiązłych seksualnie kobiet. Nie będę córki zaszczepiał wątpliwą szczepionką na lewackie wirusy.

   • Ja nie choruje, od 6 lat nie byłem u lekarza na żadną chorobę [poza badaniami okresowymi], mam na chorobę prostą metodę – Jezusa i wiarę.Jak miałem wypadek w zakładzie i stłukłem nogę do fioletu z raną ciętą, kierownik był zły że nie zgłosiłem, powiedziałem mu-jutro tego nie będzie.Gdybym nie był pewien nie ryzykowałbym. Jezus mnie uzdrowił w domu, nazajutrz mina kierownika była fascynująca-i 20 moich współ kolegów z pracy 😀 0 śladu rany i siniaka:) Można? Można! Pozdrawiam

 • Skandal !!!! Proponuję refundacji tej szczepionki wszystkim żonom i córkom naszych polityków w sejmie, senacie i ministerstwie oraz dla naszej pierwszej „Damy” jako tych uprzywilejowanych Może i oni staną się bezpłodni i na własnych tyłkach odczują konsekwencje swoich wyborów i tępe umysły otworzą na powikłania poszczepienne !!!!!

Wiadomości Wideo

ENS Studio – produkcja filmów i zdjęć

Śledź Nas

Instagram

Calendar

Sierpień 2015
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

RSS Meks Blog

 • 16 best free Social Media plugins for WordPress 08/11/2018
  An extensive list of great free social media plugins for WordPress to easily increase your website traffic and boost your social media appearance. The post 16 best free Social Media plugins for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The ultimate guide to MailChimp for WordPress 31/10/2018
  Want to know how to use MailChimp for WordPress? Look no more than this guide of ours, filled with all the tips and advice you need! The post The ultimate guide to MailChimp for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 3 easy ways to increase WordPress upload size limit 24/10/2018
  Looking for a way to fix the upload limit issue and increase WordPress upload size? Here are 3 ways to do it yourselves! The post 3 easy ways to increase WordPress upload size limit appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Quickly find which WordPress template file is currently being used 19/10/2018
  A simple code snippet you can use whenever you need to find out which WordPress template file is being used on the current page. The post Quickly find which WordPress template file is currently being used appeared first on Meks.
  Meks
 • 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue 17/10/2018
  What would be some of the best blog monetization tips you can implement to earn more money blogging? Here's what we advise you. The post 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages 10/10/2018
  Want to learn how to create anchor links in WordPress in a quick and easy way? We've got you covered! The post The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 03/10/2018
  No more stress about your video work – with these video editing apps, you’ll have compelling video content in no time and all by yourselves! The post 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • How to set up autoblogging with WordPress 28/09/2018
  What is autoblogging and which tools to use to set it up with WordPress? The post How to set up autoblogging with WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top vlogging tips for beginners 19/09/2018
  Are you missing any of these vlogging tips that may help in getting your vlog career on track? The post Top vlogging tips for beginners appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top 16 WordPress calendar plugins (that you can start using today) 11/09/2018
  What could be the top of the top WordPress calendar plugins you can start using today, even as a non-techies? Here are our 16 recommendations. The post Top 16 WordPress calendar plugins (that you can start using today) appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic

Text

Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.