To zdjęcie wywołało wojnę w internecie

Szybko zdobyło popularność w sieci: ma już ponad 60 tys. udostępnień na Facebooku. To zdjęcie wywołało wojnę w internecie. Wszystkiemu winna jest rana po cesarskim cięciu.

Ta fotografia przedstawia nowo narodzone dziecko oraz jego matkę. Blizna ma przypominać przyjście maleństwa na świat oraz pokazywać macierzyństwo takim, jakie ono jest naprawdę: bez żadnych niedomówień i upiększeń. Zdjęcie wzbudziło spore kontrowersje w sieci, gdyż zdania internautów okazały się być podzielone: dla niektórych ta fotografia jest wzruszająca i wyjątkowe, a inni twierdzą, że jest wręcz obrzydliwa.

To czarno-białe artystyczne zdjęcia opublikowała na swojej stronie na Facebooku jego autorka – Helen Carmina. Już w przeciągu kilku dni fotografia stała się prawdziwą sensacją internetu, post udostępniono już ponad 62 tys. razy, polubiło 215 tys. a samych komentarzy jest 30 tys.

Bohaterka zdjęcia chciała zachować wspomnienia o niełatwych przeżyciach związanych z porodem, dlatego poprosiła fotografkę o zrobienie zdjęcia. Niektórym pomysł bardzo się spodobał, natomiast pojawiły się też obraźliwe wypowiedzi „to obrzydliwe” – pisali niektórzy, „zbyt blisko genitaliów” – oświadczyli inni.

A dla nas, uwieczniony w ten sposób cud narodzin, jest wyjątkowo wzruszający.

To zdjęcie wywołało wojnę w internecie
To zdjęcie wywołało wojnę w internecie

Źródło: Fakt.pl

Komentarze