W dawnej Chemii powstaną piętrowe parkingi |Fot. www.ExpressElblag.pl|

Obiekt niegdyś należał do Chemii, a wkrótce ma zniknąć z powierzchni ziemi. Teren zakupił warszawski inwestor. Piętrowe parkingi powstaną przy Alei Grunwaldzkiej.

Od kilku lat zaplecze niegdyś tętniącej życiem Chemii niszczeje. Nie dzieje się tu nic i nikt tu nic nie robi. W części biurowej istnieje jeszcze kilka firm. Na tą chwilę nie wiadomo, czy biurowiec również zostanie rozebrany. Według informacji do których udało nam się dotrzeć – w miejscu dawnej Chemii powstanie kilkupiętrowy parking nadziemny.

Sam obiekt usytuowany jest w samym centrum miasta. Dojechać do niego można od strony ulicy Ogrodowej. Jego historia sięga lat powojennych. Przez wiele lat miejsce to tętniło życiem. Od Alei Grunwaldzkiej można było wejść do dużego sklepu, w którym zakupić można było farby, lakiery, dywany i inne materiały związane z wykończeniem wnętrz. Na zapleczu mieścił się ogromny magazyn chemiczny, który zlikwidowano wiele lat temu. W 2012 roku w wyniku restrukturyzacji podjęto decyzję, o ostatecznej likwidacji tego miejsca.

Obiekt zakupił inwestor z Warszawy. Wkrótce mają zacząć się tu prace rozbiórkowe. Nie wiadomo kiedy zacznie się budowa dużego parkingu, który ma pomieścić kilkaset aut. Warto zaznaczyć, że w Elblągu brakuje miejsc parkingowych. W okolicy, gdzie powstanie wielopoziomowy parking kierowcy również mają problem z zaparkowaniem. Taka inwestycja na pewno przyniesie korzyść elblążanom.

Komentarze