W sierpniu na zasłużoną emeryturę odchodzi z elbląskiej komendy trójka policjantów. Policjantów, o których można powiedzieć, że swoją szczególną obecność odcisnęli w pamięci elbląskiej Policji. Każdy z nich zajmował się inną „działką” tej pracy i każdy z nich, był w swojej dziedzinie specjalistą. Od nich uczyli się inni funkcjonariusze. Nowi policyjni emeryci i pokoleniowa zmiana…

Odchodzący na emeryturę policjanci to: mł. asp. Ireneusz Nosewicz – blisko 28 lat służby,  asp. szt. Bożena Czernikowska 24 lata i 7 miesięcy służby, a także asp. szt. Marek Sławiński 24 lata i 5 miesięcy służby w policji (łącznie 36 lat pracy). Sierpień 2015 roku to dla nich czas pożegnania z tą wieloletnią służbą, chociaż jak mówią… policjantem zostaje się na całe życie.

Gdy Bożena Czernikowska zaczynała swoją pracę w policji był rok 1992. Na tę pracę zdecydowała się ponieważ widziała w niej większe możliwości rozwoju. Z uwagi na swoje wykształcenie i doświadczenie trafiła do Wydziału Finansów KWP w Elblągu. Tam również zdobywała pierwsze tym razem policyjne doświadczenia. W 1999 roku pracowała już w Sekcji I Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Elblągu i z tą pracą w wydziale związała się do końca. 2001 otrzymała Brązową Odznakę Zasłużony Policjant, 2012 – Medal Złoty za Długoletnią Służbę. Jej łączny staż pracy wyniósł 43 lata 1 miesiąc i 14 dni.

Najdłuższym policyjnym stażem może poszczycić się mł. asp. Ireneusz Nosewicz, który zaczynał służbę w 1987 roku. Do elbląskiej Policji trafił w 1991 roku. Pracował w Wydziale Konwojowo-Ochronnym zajmującym się m.in. doprowadzaniem zatrzymanych i tymczasowo aresztowanych do sądu. W 2013 roku pracował w Policyjnej Izbie Dziecka, a po jej rozwiązaniu w obsłudze zdarzeń drogowych Sekcji  Ruchu Drogowego w Elblągu.

Aspirant Marek Sławiński najbardziej znany jest jako „dzielnicowy z Tolkmicka”. Z tym miastem związał się, również poprzez pracę w tamtejszym Posterunku Policji. Historia jego służby rozpoczyna się w marcu 1991 roku, gdy zostaje przyjęty w szeregi Policji i rozpoczyna pracę na stanowisku policjanta Komisariatu Policji w Tolkmicku – Komendy Rejonowej Policji w Elblągu. 2011 roku otrzymuje  Brązową Odznakę Zasłużony Policjant a w 2015 – Medal Złoty za Długoletnią Służbę.

Marek Sławiński jest lubianym przez mieszkańców policjantem dzielnicowym. Czterokrotnie wygrywa Plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku zbierając od mieszkańców regionu największą liczbę głosów.

Warto także wspomnieć, że Marek Sławiński zostawia w tej służbie swojego następcę. Po przejściu całej procedury rekrutacyjnej w 2014 roku w szeregi Policji wstąpił syn Marka, który jest teraz na początku drogi jaką przeszedł jego ojciec.

Komentarze