Widowiskowo i sportowo było dziś pomiędzy mostami na i przy rzece Elbląg. Na Bulwarze Zygmunta Augusta rozpoczęła się trzydniowa impreza sportowa – Enduroman 2015 w Elblągu.

Rozpoczęła się trzydniowa impreza triathlonowa – Enduroman 2015. W pierwszym dniu sportowcy pływali w Rzece Elbląg. Dziesiątki elblążan i gości spoza miasta kibicowało rywalizującym ze sobą sportowcom. Wszystko odbywało się pomiędzy mostami na Bulwarze Zygmunta Augusta. Pierwszy dzień imprezy, oprócz sportowych emocji, był też wyjątkowo widowiskowy.

Punktualnie o godzinie 17 ponad 50 zawodników popłynęło na dystansach 1250, 2500 oraz 5000 metrów! Cały wyścig odbywał się na pętlach 625 metrowych przepływając pod dwoma mostami na Bulwarze Zygmunta Augusta więc było na co popatrzeć. Sygnał do startu dał były marszałek województwa Jacek Protas. Przed rozpoczęciem zawodów głos zabrał także wiceprzewodniczący Rady Miasta Elbląg Jerzy Wcisła, który od wielu lat zabiega o to aby tory wodne w naszym mieście i regionie wykorzystywane były do celów promocyjnych. Dzisiejsza impreza dowiodła temu, że w Rzeka Elbląg jest idealnym miejscem do przeróżnych imprez wodnych.

W sobotę wyścig kolarski

W sobotę odbędzie wyścig kolarski na dystansach 50, 100 oraz 200 km. Start i meta umiejscowiona będzie na szczycie modrzewiny. Informujemy, że biuro zawodów będzie znajdowało się w budynku EPT gdzie w razie upału będzie można się schłodzić, gdyż jest to budynek klimatyzowany. 

Biegi w Bażantarni – w niedzielę

W niedzielę zawody będzie kończył etap biegowy w Bażantarni na dystansach : 10, 25 i 50 km. Informujemy zawodników oraz kibiców, że w tym dniu, dzięki uprzejmości przedsiębiorstwa turystycznego „Góra Chrobrego” samochody prosimy pozostawiać na parkingu przy Górze Chrobrego. 

Organizatorem Enduroman 2015 w Elblągu jest Stowarzyszenie Krzewienia Sportu w naszym mieście – ELaktywni.

Komentarze