Już 6 września w Polsce odbędzie się referendum, które ogłosił prezydent Bronisław Komorowski. W referendum Polacy będą odpowiadać na trzy pytania. To już ustalone. Pytania będą dotyczyły jednomandatowych okręgów wyborczy, finansowania partii politycznych i podatków. 

Referendum zostało wyznaczone na niedzielę 6 września 2015 roku. Ogłosił je jeszcze prezydent Bronisław Komorowski, tuż po pierwszej turze wyborów prezydenckich.

Aby referendum było ważne, a wyrażone w nim opinie wpływały na polityczną rzeczywistość, do urn musi pójść 50 proc. uprawnionych do głosowania obywateli. W referendum Polacy będą odpowiadali na trzy pytania.

Pierwsze z nich brzmi: Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych  okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?”. Drugie pytanie:Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?”, a trzecie pytanie:Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej  rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?”.

A czy Ty pójdziesz na referendum?

Źródło: se.pl

Komentarze