|Fot. Archiwum Express Elbląg|

Policjanci kryminalni zatrzymali 23-letniego Patryka S. Młody mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju przy ul. Wyspiańskiego. Zabrał telefon i okulary. Oba przedmioty miały wartość 3 tysięcy złotych. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na 23-letniego Patryka S. do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie go na 3 miesiące. O tę formę wnioskowali policjanci oraz prokurator. Mężczyzna ten był już wcześniej karany za podobne czyny. Ostatnie zdarzenie miało miejsce 2 sierpnia tego roku w okolicach ulicy Wyspiańskiego. Tam 23-latek upatrzył sobie innego mężczyznę i postanowił zabrać mu drogie okulary oraz nowy model telefonu, który ten miał przy sobie. Sprawca kilkakrotnie uderzył napadniętego pięścią w głowę, a także wypowiadał przy tym groźby pozbawienia życia.

Policjanci pracowali nad tą sprawą od chwili zgłoszenia czyli od 2 sierpnia. Dzięki temu ustalili dane sprawcy, a także po dwóch tygodnia doprowadzili do jego zatrzymania. Co więcej, podczas przeszukania mieszkania dziewczyny 23-letniego Patryka S. (do której dotarli kryminalni) znaleźli także telefon komórkowy oraz kurtkę. To w nią ubrany był sprawca w czasie rozboju. Zatrzymany 23-latek przyznał się do napadu oraz zabrania mężczyźnie wartościowych przedmiotów.

Policjanci oraz prokurator  zawnioskowali do sądu o tymczasowe aresztowanie 23-latka. Za rozbój Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze