5. Konkurs Lotów RedBull, Gdynia, Tomek Gola – Red Bull Content Pool

Konkurs Lotów Red Bull to niecodzienne wydarzenie, które zrzesza fanów lotnictwa. Podstawę przedsięwzięcia nie stanowi jedynie niesamowite uczucie oderwania się od ziemi i oszukania praw fizyki. W miniony weekend Gdynia gościła Konkurs Lotów Red Bull.

Niezwykle istotna była kreatywność, która zmotywowała do wymyślenia i zaprojektowania fantastycznych machin latających, które następnie poddane były niełatwej próbie. Konkurs Lotów Red Bull w Gdyni, to fenomenalna zabawa dla każdego, kto chciał pójść śladami braci Wright.

Ostatnia edycja, która odbyła się w Gdyni 16 sierpnia, kolejny raz udowodniła, że w Polsce nie brakuje utalentowanych fanów awiacji – zwłaszcza tej niecodziennej, ekstremalnej i ze sporą dawką humoru.

Piąta odsłona imprezy Konkurs Lotów Red Bull zgromadziła na gdyńskim Skwerze Kościuszki blisko 100 tysięcy widzów, którzy podziwiali odważne i często także zabawne próby pokonania siły grawitacji.

W tym niezwykłym pojedynku lotników, który zawsze kończył się wodowaniem, najdalej poszybowała machina ekipy „Flinstonowie i Pterodaktyl z Gdyni”. Inżynierowie z epoki kamienia łupanego zaliczyli imponujący lot na odległość 10,8 metra. Drugie miejsce zajęli „Fly&Roll”, a trzecie przypadło „Wściekłemu Wiewiórowi”. Przyznano też nagrodę publiczności, którą zdobył zespół „Kuloodporni”. Galerię z 5. Konkursu Lotów Red Bull publikujemy za www.RedBull.com, gdzie znajdziecie więcej informacji i filmów z imprezy.

Materiał wideo: X-News.pl

 

Komentarze