Lato 2015 - droga S7. |Fot. Express Elblag|

Choć żaru lejącego się z nieba już nie będzie, w naszym mieście pogoda do końca wakacji zapowiada się optymistycznie. W Elblągu do końca sierpnia powyżej 25 stopni i bez opadów.

Wraz z mijającym weekendem, odchodzą także upały powyżej 30 stopni Celsjusza. Najbliższych 16 dni w Elblągu zapowiada się wyjątkowo dobrze. Słupki rtęci wskazywać będą zazwyczaj powyżej 25 stopni Celsjusza w ciągu dnia i choć kilka dni będzie pochmurnych, większych opadów synoptycy nie przewidują. Nocami też nie będzie zimno. Najchłodniej ma być z 20 na 21 sierpnia. Wówczas termometry wskazywać będą 11 stopni Celsjusza. Pozostałe noce miną z temperaturą powyżej 14 stopni. Tak ma być do 29 sierpnia.

Poniedziałek będzie ostatnim dzień, kiedy termometry w kilku miejscach w Polsce wskażą wartości powyżej 30 st. C. Mogą się ich spodziewać mieszkańcy południowej i zachodniej Polski. W Elblągu słupki rtęci wskażą około 26 stopni Celsjusza.

Burze ominą Elbląg. We wtorek wyładowania atmosferyczne powinny pojawiać się tylko punktowo w południowych rejonach kraju, szczególnie w górach. Z kolei temperatura powietrza wyniesie około 24-26 st. C. Od środy dużo spokojniejsza aura. – Napłyną masy powietrza ze wschodu – zapowiada Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Temperatura powietrza w sierpniu nie będzie już nigdzie w Polsce przekraczać 30 stopni Celsjusza, choć synoptyk pozostawia jeszcze cień nadziei. Pod koniec lata nadejdzie spore ocieplenie. – Jest bardzo możliwe, że jeszcze końcówka sierpnia i początek września będą bardzo ciepłe – powiedziała Unton-Pyziołek.

Twoja Pogoda do 31 sierpnia

Komentarze