15-letni chłopak zgwałcił 60-letnią kobietę w kościele - portret pamięciowy.

To brzmi, jak z sennego koszmaru. 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia NMP, w kościele w Lesznie ok. 15-letni chłopak zgwałcił 60-letnią kobietę. Pokrzywdzona zgłosiła się na policję, która już opublikowała portret pamięciowy.

Do tragicznego zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w świątyni znajdującej się w centrum Leszna. Kobieta najprawdopodobniej znajdowała się sama w kościele pw. św. Krzyża. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że może chodzić o ok. 15-letniego chłopaka.

Jest średniego wzrostu, szczupłej budowy ciała. W chwili zdarzenia ubrany był w jasną koszulkę i spodnie do kolan. Taki rysopis pasuje również do chłopaka jadącego na rowerze, którego zarejestrowała kamera monitoringu. Niewykluczone, że sprawca poruszał się skradzionym rowerem. Kobieta nie znajduje się w szpitalu.

Leszczyńska policja nie podaje na razie zbyt wielu informacji. Każdy jednak, kto rozpozna wizerunek chłopaka proszony jest o kontakt pod nr tel 997 lub 112, bądź od razu z jednostką w Lesznie pod nr tel 65 523 12 60 w godz. od 7.30 do 15.30. Można zadzwonić również pod telefon zaufania 65 523 12 97.

Komentarze