Ogromny korek na Obwodnicy Trójmiasta

Wracający z nad morza stoją w kilometrowym korku na obwodnicy Trójmiasta. Wśród podróżujących są także elblążanie, którzy zaalarmowali nas, wysyłając zdjęcie na kontakt@expresselblag.pl.

Korek ciągnie się przez całą obwodnicę Trójmiasta. Stoi ta część drogi, która łączy się z autostradą A1 i drogą S7 w kierunku Warszawy. Tak naprawdę nie wiadomo co jest przyczyną tych utrudnień. Na Obwodnicy Trójmiasta nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego.

Jak udało nam się ustalić w rozmowie z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku – na obwodnicy Trójmiasta nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego. Policja nie odnotowała zgłoszenia aby doszło tam do kolizji czy wypadku. Najprawdopodobniej korki tworzą się przez wzmożony ruch pojazdów, związany z powrotami z nad morza.

– Stoimy w ogromnym korku. Poruszamy się ślimaczym tempem. Do bramek na autostradzie mamy około 10 kilometrów. Od zjazdu na lotnisko w Gdańsku Rębiechowo, w zasadzie wszyscy stoją. – informuje nas Ania, która przesłała też nam zdjęcie aby zobrazować to jak obwodnica Trójmiasta wygląda w tej chwili.

– Tysiące polskich turystów ruszyło nad morze w miniony piątek. Sobota była dniem ustawowo wolnym od pracy przez święto Wojska Polskiego. Dziś większość z tych osób wraca do domów, bo przed nami normalny dzień pracy. W tym należy upatrywać powodów związanych z zatorami na drogach. – mówił w rozmowie z nami oficer dyżurny gdańskiej policji.

Ogromny korek na Obwodnicy Trójmiasta
Ogromny korek na Obwodnicy Trójmiasta

 

Komentarze