Na przejściu dla pieszych przy hali Elzam miało miejsce dziś kolejne niebezpieczne zdarzenie drogowe. 6-letnia dziewczynka potrącona na Grunwaldzkiej przez samochód osobowy. Dziecko trafiło z ogólnymi obrażeniami ciała do szpitala. 

To przejście dla pieszych jest szczególnie niebezpieczne. Często dochodzi tu do potrąceń pieszych. Mieszkańcy zmuszeni są pokonać jezdnię oraz torowisko miejskie. Zarządcy dróg nie robią nic aby było tu bezpieczniej.

6-latka przez przejście dla pieszych wraz z rodzicami. Na jezdnię rodzina weszła od strony hali Elzam. Kierujący samochodem osobowym daewoo jechał od strony dworca w kierunku ulicy Hetmańskiej. Kierowca – mimo, że obok zatrzymał się inny pojazd aby przepuścić pieszych – ominął ten samochód. Wówczas doszło do potrącenia.

Gdyby nie szybka reakcja ojca dziewczynki, mogłoby dojść do tragedii. Tata 6-latki w ostatniej chwili pociągnął córkę za rękę i dzięki temu auto uderzyło tylko w nogę dziecka.

Ratownicy przewieźli sześciolatkę do szpitala. Na szczęście dziecko doznało jedynie ogólnych obrażeń. 61- letni kierowca samochodem daewoo był trzeźwy.

Komentarze