Mężczyzna wykorzystał trick z Klossa przeprawiając numery na tablicy rejestracyjnej

27-latek kradł paliwo wykorzystując trick z Klossa… Łukasz Ś. wpadł podczas kontroli drogowej.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjanta ruchu drogowego w czasie kontroli. Jej powodem była informacja, która wskazywała, że może on  być sprawcą kradzieży paliwa ze stacji benzynowych. 27-latek poruszał się białą fiestą, będąca od 3 tygodni w zainteresowaniu Policji. Mężczyzna był zdziwiony decyzją o… zatrzymaniu go w policyjnym areszcie. Był przekonany, że co najwyżej odpowie za wykroczenie – przeliczył się. Jego czyny zostaną zakwalifikowane jako przestępstwo. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Działanie 27-letniego Łukasza Ś. było momentami jak z jednego z odcinków „Stawki większej niż życie”. Tam, bohater przeprawiał na tablicy rejestracyjnej swojego motocykla ósemki, zamieniając je na trójki. Tak samo uczynił 27-latek tyle, że nie na tablicy wojskowego motocykla, a na rejestracji starego forda fiesty. Ponadto nie przyświecał mu szczytny cel. Robił to, by kraść paliwo ze stacji benzynowych.

Policjanci prowadzący postepowanie ustalili, że 27-latek posługiwał się jeszcze jednym samochodem (ford mondeo) i łącznie ukradł paliwo na kwotę przekraczającą 3 tysiące złotych. Na jednej z policyjnych odpraw poruszany był temat mężczyzny jeżdżącego  fordem fiestą, tankującym paliwo na stacjach i nie płacącym za nie. Były to zwykle kwoty 100-200 złotowe.

Jak informuje podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu – Po odprawie policjant ruchu drogowego wiedząc o takiej sytuacji zatrzymał do kontroli drogowej opisywaną białą fiestę. Wtedy okazało się, że najprawdopodobniej jest to właśnie sprawca wspomnianych kradzieży. Mężczyzna był zdziwiony, że zostaje zatrzymany, ponieważ był przekonany ze „w razie wpadki” będzie rozliczony jako sprawca wykroczenia. Przeliczył się jednak. Pomimo, że jednostkowe kwoty były niewielkie to zostały one uznane jako tzw. czyn ciągły. Oznacza to, że sprawca  odpowiadać będzie z Kodeksu Karnego.

27-latkowi udowodniono także kradzież trzech tablic rejestracyjnych. To również będzie potraktowane jako przygotowanie do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna działał od połowy lipca tego roku. Na razie udowodniono mu kradzież ponad 600 litrów paliwa. 27-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze