Najczęściej latamy do Londynu

15% więcej pasażerów obsłużono na lotnisku w Gdańsku w lipcu tego roku w porównaniu z ubiegłym. To prawie 429 tys. osób. Wciąż najpopularniejszy Londyn.

Od początku roku w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy obsłużono już 2.098.515 pasażerów, co oznacza ponad 14-stoprocentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2014 roku. – donosi Onet.

W te wakacje najpopularniejszym kierunkiem z Gdańska jest Londyn (49 tys. pasażerów w lipcu), a za nim kolejno Warszawa (42 tys.), Oslo (30 tys.), Sztokholm (20 tys.), Monachium (16 tys.), Frankfurt (16 tys.), Bergen (12 tys.) i Kopenhaga (11 tys.).

Jeśli chodzi o rejsy czarterowe to mieszkańcy Trójmiasta najchętniej wybierają Grecję. – Jesteśmy w szczycie sezonu turystycznego, co oczywiście przekłada się na najwyższe liczby obsługiwanych pasażerów, niemniej wzrost o 15% w stosunku do lipca 2014 jest zaskakująco bardzo dobrym wynikiem – mówi Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk . – Poza tym do naprawdę imponujących należą wartości wypełnienia miejsc w samolotach. Na rejsach do np. Edynburga, Alicante, czy Bristolu samoloty latały wypełnione w przeszło 97%. Również tegoroczne nowości takie, jak Reykjavik i Helsinki wykazywały wartości na średnim poziomie przekraczającym 90% zajętych miejsc w każdym samolocie – podkreśla Kloskowski.

W sezonie letnim w ruchu czarterowym z Gdańska można polecieć do: Antalaii, Barcelony, Bodrum, na Słoneczny Brzeg, Korfu, Chanii, Dubrownika, Dalaman, Faro, Fuerteventury, Heraklionu, Kos, na Majorkę, Rodos, Saloniki, Teneryfy, Varny, Kefalonii i Zakynthos.

Źródło: Onet.pl
Źródło: Onet.pl

Komentarze