Szpital Miejski imieniem Jana Pawła II w Elblągu relikwią Świętego Jana Pawła II

Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz obdarował jeden ze szpitali w naszym mieście. Szpital Miejski w Elblągu z relikwią Świętego Jana Pawła II.

7 sierpnia 2015 r. relikwię z rąk Kardynała odebrała Dyrektor Szpitala Wiesława Lech. Elbląskiemu szpitalowi przekazana została kropla krwi Patrona – Św. Jana Pawła II wraz z certyfikatem autentyczności.

Kardynał Dziwisz Metropolita Krakowski przyjął dar od Pracowników i Sympatyków Szpitala im. Jana Pawła II w Elblągu m.in. piękne wydanie „Legend i opowieści Elbląga i okolic” oraz spisane dzieje Szpitala, który od 111 lat służy mieszkańcom naszego miasta i okolic.

W ciągu 9 lat od śmierci Jana Pawła II jego relikwie trafiły do wielu krajów. Ponad 100 jest w kościołach i kaplicach w Polsce. Są we Włoszech, pielgrzymują po świecie. Dotarły do Kolumbii, Kostaryki, Meksyku. Stale napływają kolejne prośby i są one spełniane.

Kult relikwii papieża Polaka zaczął rodzić się spontanicznie, ale zarazem lawinowo. Zaczęło się od tego, że wierni zwracali się do rzymskiego biura postulatora, wówczas jeszcze procesu beatyfikacyjnego, księdza Sławomira Odera z prośbą o obrazek z relikwią „ex indumentis”, czyli z ubrań. Takich obrazków z miniaturowym fragmentem papieskiej sutanny przygotowano ponad milion. Rozesłane zostały na cały świat.

To właśnie ksiądz Oder jako postulator, również procesu kanonizacyjnego, jest dysponentem relikwii, wysyłanych między innymi do kościołów i seminariów. Jeden z relikwiarzy krwi był już w wielu krajach. Ta pielgrzymka po świecie – wyjaśniono – jest nawiązaniem do stylu pontyfikatu, którego jedną z cech były podróże.

Krew to najcenniejsza relikwia Jana Pawła II, określana w Kościele mianem „pierwszego stopnia”, jak wszystkie związane z ciałem świętego czy błogosławionego.

SPSZOZ Szpital Miejski Im. Jana Pawła II w Elblągu

Komentarze