Elbląg - kąpielisko miejskie przy ulicy Spacerowej |fot. EXPRESS ELBLAG|

Władze Elbląga ogłoszą konkurs na koncepcję zagospodarowania niszczejącego od kilku lat otwartego kąpieliska przy ul. Spacerowej. Póki co Elbląg nie wie co zrobić z dawnym kąpieliskiem. O sprawie informuje Radio Olsztyn.

Kąpielisko zostało zamknięte za czasów prezydenta Grzegorza Nowaczyka. Kąpielisko od lat sprawiało kłopot z utrzymaniem właściwego stanu sanitarnego. – W jego miejscu powstanie aquapark – tak decyzję ówczesnego prezydenta tłumaczył w czerwcu 2012 roku dyrektor MOSiR-u Marek Wnuk. – donosi Radio Olsztyn.

Ostatecznie park wodny, w planowanym kształcie nie powstał. W części kąpieliska miasto zbudowało Centrum Rekreacji Wodnej. – Opuszczony basen przez 3 lata niszczał i zarastał. Teraz został uprzątnięty, a miasto szuka najlepszego pomysłu na zagospodarowanie tego wyjątkowego obiektu – wyjaśnia prezydent Witold Wróblewski. Konkurs zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.

Przypomnijmy, elbląskie kąpielisko powstało w 1934 roku. Było unikatem nie tylko z powodu imponujących rozmiarów obu niecek. To był swego czasu największy w Europie otwarty basen o powierzchni lustra wody blisko 3,5 hektara, na bieżąco zasilany wodą z górskiej rzeczki Kumieli płynącej z Wysoczyzny Elbląskiej.

Po jego zamknięciu, na letnie kąpiele mieszkańcy Elbląga muszą jeździć nad Zalew Wiślany, Bałtyk lub odległe od miasta jeziora.

radio olsztyn

Komentarze