Policja Elbląg|fot. EXPRESS ELBLAG|

Do tej pory w czasie trwającego weekendu policyjne patrole zatrzymały czterech kierujących w stanie nietrzeźwości. Pijani kierujący wyeliminowani z ruchu.

Dwaj z nich to rowerzyści, pozostali dwaj to kierowcy samochodów osobowych. Rowerzystom za jazdę po alkoholu grozi grzywna. W przypadku kierowania pojazdem mechanicznym jest to przestępstwo i sprawca odpowiada z przepisów Kodeksu Karnego.

Rowerzyści zostali zatrzymani przez policjantów z Młynar. Pierwszy z mężczyzn 45-letni miał w organizmie 1,6 promila, drugi 55-letni 3,28 promila. Należy podkreślić, że w takim stanie 55-latek jechał rowerem po drodze, gdzie był uczestnikiem ruchu – przynajmniej do chwili zatrzymania przez policję i wyeliminowania go z tego ruchu.

Z kolei policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Milejewo 34-letniego Rafała K. kierującego daewoo lanosem. Mężczyzna miał w organizmie 0,82 promila alkoholu. Jego pojazd został przekazany innej trzeźwej osobie.

1,26 –promila miał kierujący ciężarowym renault, którego zbadali policjanci z pasłęckiej drogówki obsługując kolizję drogową. Okazało się, że kierujący ciężarowym autem Tomasz J. jest pijany. Ze zdarzenia została sporządzona dokumentacja. Mężczyźnie może grozić teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze