Dni Fromborka za nami. Były koncerty, gry i zabawy dla najmłodszych. Wszystkiemu towarzyszył jarmark rękodzieła i produktów spożywczych.

Na placu przy Zalewie Wiślanym rozstawiono ogromną scenę, a wokół stragany z rękodziełem oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Dzieci mogły np. z bliska obejrzeć sprzęt wojskowy i policyjny. Uczestnicy tegorocznych Dni Fromborka mogli przede wszystkim bezpłatnie skorzystać z nowo otwartego Parku Astronomicznego Muzeum Mikołaja Kopernika.

Tegoroczne święto tego uroczego miasta zbiegło się z zakończeniem dwóch ważnych dla Fromborka inwestycji – remontu Rynku Miejskiego i Kanału Kopernika we Fromborku. Miejsce to zmieniło się nie do poznania. Na Rynku, nawiązującym do Układu Słonecznego, stanęła zabytkowa pompa, fontanna, a na jednej z ławek możemy przysiąść się do Mikołaja Kopernik.

Uroczyste oddanie do użytku fromborskiej starówki odbyło się sobotę, 8 sierpnia. Jeszcze jutro – 9 sierpnia, w godzinach 12 – 18, bezpłatnie będzie można zwiedzić Park Astronomiczny Muzeum Mikołaja Kopernika, znajdujący się w miejscowości Ronin, oddalonej od Fromborka o 1,5 km, na Górze Żurawiej. To również nowo powstała inwestycja. Park Astronomiczny Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku powstał dzięki rozbudowie istniejącego od 1981 roku obserwatorium astronomicznego.

Dni Fromborka z Żeglarzami

Ten weekend we Fromborku to także Międzynarodowe Regaty Żeglarskie o Bursztyn Kopernika. Impreza odbywa się po raz 10. Regaty od lat przyciągają żeglarzy z całej Polski i z zagranicy m.in. z Rosji, Litwy i Niemiec.

Impreza rozpoczęła się w piątek 7 sierpnia 2015 a zakończy w niedzielę o 8 rano, pożegnaniem żeglarzy.

Źródło:  Dziennik Elbląski/Express Elbląg

Komentarze