Elbląg - Stare Miasto |fot. EXPRESS ELBLAG|

Dziś w Elblągu pomiędzy godziną 10:00 a 20:00 temperatura w cieniu będzie osiągać maksymalnie do 35 stopni. W słońcu nawet o kilkanaście stopni więcej! Podziel się informacją. To alert pogodowy dla Elbląga i regionu.

Dziś przebywanie na pełnym słońcu przez dłuższy okres może się skończyć odwodnieniem i udarem słonecznym. Wysoka temperatura szczególnie stanowi zagrożenie dla kierowców i ich sprawności psychofizycznej. Możliwe są uszkodzenia linii energetycznych, dróg asfaltowych i przedmiotów wrażliwych na wysoką temperaturę. Nastąpi wzrost zagrożenia pożarowego w lasach związany ze spadkiem wilgotności ściółki leśnej.

Zalecane jest unikanie przebywania w pełnym słońcu. Należy spędzać upał w miejscach zacienionych. Wychodząc na pełne słońce należy stosować kremy z wysokim filtrem UV. W ciągu doby powinno się wypić od 2 do 4 litrów wody, najlepiej mineralnej. Należy maksymalnie ograniczać picie kawy oraz napojów alkoholowych.

Pamiętaj o bliskich!

Pod żadnym pozorem nie pozostawiaj w samochodzie, nawet na kilka minut, dziecka ani zwierząt. Przebywanie w takim skwarze wewnątrz pojazdu nawet przez kilka minut, może zakończyć się tragicznie.

Pamiętaj także o starszych, bliskich ci osobach. Bądź z nimi w częstszym kontakcie w czasie tak upalnych dni, gdy żar leje się z nieba. Najlepiej skontaktuj się z bliskimi w podeszłym wieku i przekonaj aby dziś nie wychodzili z domu.

Kurtyna wodna ochłodzi elblążan

Dziś pomiędzy godziną 11 a 15 na Placu Słowiańskim rozstawiona zostanie kurtyna wodna, dzięki której mieszkańcy będą mogli się choć trochę schłodzić.

Komentarze