Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą elbląskiej komendy, zatrzymali w Pasłęku kobietę, która sprzedawała podrobione rzeczy w sklepie z odzieżą.

Prowadząca sklep z odzieżą 35-latka oferowała w nim towar oznaczony podrobionymi znakami towarowymi. Teraz odpowie za naruszenie przepisów o prawie własności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj w Pasłęku. Tam, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 35-letnią właścicielkę. W swoim sklepie z odzieżą miała wystawione do sprzedaży ubrania, buty oraz torebki znanych marek.

Jak się okazało najprawdopodobniej nie były to produkty oryginalne a jedynie ich podróbki „udające” tylko oryginalne. Funkcjonariusze podczas wizyty we wspomnianym sklepie zabezpieczyli sporej wielkości karton z odzieżą, obuwiem i galanterią. Teraz przedmioty te trafią do biegłego, który wyda opinię co do ich autentyczności. 35-latka została przesłuchana w charakterze świadka.

Po przedstawieniu opinii biegłego może usłyszeć zarzuty z ustawy o prawie własności przemysłowej. Policjanci ustalili, iż część przedmiotów była przez kobietę sprzedawana także za pośrednictwem internetu.

Komentarze