Andrzej Duda podczas kampanii prezydenckiej

Już dziś Andrzej Duda zostanie nowym prezydentem Polski. Z tej okazji w całym kraju odprawione zostaną specjalne msze święte w jego intencji. Wierni będą modlić się o pomyślne rządy Dudy i błogosławieństwo boże dla niego. Cała Polska będzie modlić się za nowego prezydenta.

Andrzej Duda może liczyć na swoich wyborców i sympatyków w każdej chwili. Dziś odbędzie się uroczysta inauguracja jego prezydentury. Wiele osób ma zamiar być w tym wyjątkowym dniu wraz z nowym prezydentem i np. w Warszawie zebrać się pod Sejmem w czasie, gdy Duda będzie składał przysięgę.

Na Facebooku utworzone zostało wydarzenie: 6 sierpnia spotykamy się pod Sejmem dla Andrzeja Dudy. Także posłanka Prawa i Sprawiedliwość, Krystyna Pawłowicz zachęcała na Facebooku, by wziąć urlop i być na zaprzysieżęniu Dudy.

Ale to nie wszystko. Jak się okazuje w kościołach w calej Polsce odprawione zostaną msze w intencji nowego prezydenta, podaje „Rzeczpospolita”. – Jest mu potrzebne Boże błogosławieństwo i wsparcie do jak najlepszej posługi – podkreślił ks. Bogdan Bartołd, proboszcz w archikatedrze św. Jana w Warszawie w rozmowie z dziennikiem. W katedrze także odbędzie się msza za Dudę.

Nowy prezydent zawsze podkreśla, że jest katolikiem i nie wstydzi się wiary. Już pierwszego dnia po wyborach prezydenckich udał się do Częstochowy, by pomodlić się na Jasnej Górze przed obrazem czarnej Madonny. W czasie mszy na warszawskim Wilanowie podniósł hostię, którą porwał wiatr, a niedawno zrezygnował z meczu Marcina Gortata, bo chciał wziąć udział w jubileuszu cudownego obrazu Matki Bożej Rychwałdzkiej. Przypomnijmy, że Andrzej Duda został wybrany głową państwa w święto Zesłania Ducha Świętego, a w najbliższy czwartek w kościele przypada Przemienienie Pańskie.

Źródło: SE
Źródło: SE

Komentarze