Urząd Miasta informuje, że po sprawdzeniu systemu uruchamiania syren alarmowych przez specjalistyczną firmę udało się ustalić przyczynę ich nie włączenia się podczas uroczystości 1 sierpnia.

Jak czytamy w komunikacie prasowym z elbląskiego magistratu – powodem problemów był brak zasilania w budynku Urzędu Miejskiego, który miał miejsce 22 lipca br., już po przeprowadzonym teście syren. Brak zasilania w budynku UM, w którym znajduje się system alarmowy, spowodował jednocześnie awarię w układzie zasilania tego systemu.

Drugą przyczyną awarii mogła być także wyeksploatowana, ponad dziesięcioletnia, centralka alarmowa, która nie działała prawidłowo podczas uruchamiania alarmu.

W celu zapobieżenia takim przypadkom, wymieniono zasilacz w urządzeniu odpowiadającym za łączność z syrenami i zaktualizowano program sterowania systemem alarmowym. Podjęta została również decyzja o zakupie i modernizacji kolejnych urządzeń, które odpowiadają za sygnały alarmowe.

Elblążanie mogą więc być spokojni. Gdyby miasto zmuszone było mieszkańców ostrzec przed niebezpieczeństwem – wszystko zadziała prawidłowo.

A jak odróżnić dźwięk syren i jak postępować w przypadku alarmu – dowiecie się klikając TUTAJ.

Komentarze