Pracownicy elbląskiego OTOZ Animals otrzymali dziś zgłoszenie, że ktoś przywiązał do ławki w Bażantarni pieska i odjechał. Na miejscu potwierdziło się, że suczka została porzucona. 

„Dzisiaj – 3 sierpnia 2015 roku – około godz. 14:15 otrzymaliśmy telefoniczne zgłoszenie mówiące, iż w Bażantarni ktoś przywiązał psa łańcuchem do ławki. Natychmiast pojechaliśmy na miejsce, gdzie rzeczywiście zastaliśmy suczkę uwiązaną do drewnianej ławki.” – informują pracownicy OTOZ Animals w Elblągu.

„Mielibyśmy może jeszcze cień nadziei, że suczka się zaplątała, bo od biedy można było uznać, że do kolczatki miała przymocowaną łańcuszkową smycz a nie po prostu łańcuch, ale koło niej leżała rozsypana karma…” – dodają pracownicy Animals. Ktoś psiaka porzucił ale wokół rozrzucił karmę. „Okazał serce”, aby suczka nie zdychała z głodu.

„Daliśmy jej na imię Zara. Suczka jest średniej wielkości i ma piękne stojące uszy. Wygląda na to, że ma niespełna rok. Czy ktoś ją poznaje? Czy ktoś zna jej właściciela? Jeśli tak, prosimy o kontakt z naszym schroniskiem!” – apelują pracownicy elbląskiego schroniska dla zwierząt.

Porzucają psy. Głównie w wakacje. Dlaczego?

Dzieje się tak dlatego, że wiele osób zbyt pochopnie decyduje się na psa, traktując go raczej jak kolejną zabawkę niż członka rodziny. Dla takich osób zwierzę stanowi tylko źródło problemów, toteż wyjeżdżając na urlop nie zastanawiają się długo nad tym, co zrobić z czworonogiem.

Makabrycznych pomysłów na pozbycie się „kłopotu” nie brakuje, ale i przykładów udanych interwencji jest coraz więcej. Ta dzisiejsza, w Elblągu temu dowodzi.

Dziękujemy osobie, która nie przeszła obojętnie obok przywiązanego zwierzęcia, przywiązanego w upał do ławki.

Zara czeka na dom

Ta młoda suczka czeka na ludzi, którzy zapewnią jej normalny kochający dom. Na taki, w którym w okresie wakacji, urlopów, Zara nie stanie się „kulą u nogi”, a będzie miał kto się nią zająć. Może to właśnie na Ciebie czeka ta śliczna suczka?

W okresie wakacyjnym, częściej dochodzi do takich zdarzeń, gdy zwierzęta są porzucane.

Kontakt z elbląskim schroniskiem OTOZ Animals – kliknij tutaj.

Suczka przywiązana do ławki w Bażantarni - fot. OTOZ Animals
Suczka przywiązana do ławki w Bażantarni – fot. OTOZ Animals

Komentarze