Tu dotychczasowo działało Multikino w Elblągu. Obecnie trwa przeprowadzka |FOT. EXPRESS ELBLAG|

Plan początkowo był inny. W naszym mieście, po otwarciu przebudowanego Centrum Handlowego Ogrody, miały działać dwa duże kompleksy kinowe. Okazało się jednak, że Elbląg jest zbyt biedny i funkcjonowanie dwóch takich obiektów nie miałoby sensu. Dobrze to, i źle. 

Multikino przy Centrum Handlowym Zielone Tarasy zawiesiło działalność do 17 listopada. Na stronie internetowej Multikina w Elblągu czytamy: „Drodzy Klienci, 13 lipca Multikino w Centrum Handlowym Zielone Tarasy zostało zamknięte. W listopadzie zapraszamy do nowego Multikina w Centrum Handlowym Ogrody. Do zobaczenia.”

W komunikatach prasowych w roku 2014 pojawiała się taka oto informacja: „Spółka Multikino SA, prowadząca sieć multipleksów kinowych podpisała umowę na kolejną lokalizację. Firma otworzy nowe kino w Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu, w połowie 2015 r. Będzie to już 33 multipleks sieci Multikino.” Wstępnie planowano więc w Elblągu dwa kompleksy kinowe w naszym mieście. W Elblągu działa też kino lokalne Światowid.

Jak udało nam się ustalić, utrzymanie dwóch kompleksów kinowych w naszym mieście, dla spółki Multikino nie byłoby opłacalne. Ostatecznie podjęto więc decyzję o likwidacji Multikina przy Zielonych Tarasach i otwarcia nowego kompleksu w Centrum Handlowym Ogrody.

To dobra i zła wiadomość. Zła dlatego, że decyzja spółki Multikino dowodzi temu, że nasze miasto po prostu jest biedne. Mieszkańców nie stać na to, aby licznie brać udział w wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych, korzystając np. z oferty kina.

Z drugiej zaś strony, uruchomienie drugiego kompleksu kinowego w naszym mieście, zapewne przyniosłoby straty elbląskiemu Światowidowi. Nie wiadomo czy nasze ostatnie, lokalne kino utrzymałoby się na rynku.

Komentarze