Policyjne podsumowanie weekendu |FOT. EXPRESS ELBLAG|

Policjanci prewencji w miniony weekend zrealizowali 192 interwencje. Przewieźli do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego 20 osób.

– Dodatkowo skontrolowali 32 pojazdy i sprawdzili legalność pochodzenia 55 telefonów komórkowych. Ponad 200 kontroli (ruch drogowy) oraz taka sama liczby badań trzeźwości pozwoliła wyeliminować z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących. – informuje podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Obaj zatrzymani to mężczyźni. Pierwszy: 30-latek, który kierował rowerem mając 2,4 promila. Policjanci z Młynar natknęli się na niego, gdy jechali na interwencję do miejscowości Zastwno. Mężczyzna poruszał się tzw. zygzakiem. Chwilę później siedział już w policyjnym radiowozie.

– Drugi z mężczyzn to 29-latek zatrzymany wczoraj na ul. Królewieckiej. Mariusz L. nie miał przy sobie prawa jazdy a badanie alkotestem wskazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie on przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. – dodaje podkom. Krzysztof Nowacki.

 

Komentarze