Prawie 4 miliony osób obejrzało na serwisie You Tube film z nagraniem popisów polskiego pilota, kapitana Adriana Rojka. Podniebne akrobacje miały miejsce w Wielkiej Brytanii w trakcie Royal International Air Tattoo.

Kapitan Rojek swoje umiejętności prezentował za sterami myśliwca MiG-29, który jest własnością polskich Sił Powietrznych. Wideo z popisami naszego pilota – w ciągu zaledwie kilku dni – zostało opublikowane w wielu zagranicznych mediach.

Kpt. Rojek, jak podaje portal Aviateam.pl, jest ceniony za swoje umiejętności. Urodził się w 1978 r. w Proszowicach (woj. małopolskie). W 2001 r. ukończył słynną OSL w Dęblinie. „Kpt. pil. Adrian Rojek jest dziś pilotem wszechstronnym, piastując w 23. BLT etat dowódcy klucza. Legitymuje się ogólnym nalotem 1500 godz. w tym 900 na samolocie MiG-29” – czytamy na portalu.

W internecie opublikowano również drugą wersję nagrania – ze środka myśliwca. Na nim możecie zobaczyć, jak wygląda robienie podniebnych akrobacji z perspektywy samego pilota.

Jak podaje portal Aviateam, kpt. Rojek swoje umiejętności prezentuje w samolotach, które „mają charakterystyczne malowanie słynnych kosynierów z legendarnego dywizjonu 303”. Tylko w minionym roku, kpt. Rojek wziął udział w pokazach w Mińsku Mazowieckim, Amari (Estonia), Oulu (Finlandia), Mirosławicu, Malborku, Kleine Brogel (Belgia) oraz w czeskiej Ostrawie. Z kolei 4 września nasz pilot wziął udział w defiladzie lotniczej z okazji szczytu NATO w Newport.

Źródło: Onet.pl

Komentarze