Syreny przypomną o Godzinie „W”

  0
  200

  W związku z 71. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia br. punktualnie o godz. 17:00, na terenie Elbląga włączone zostaną syreny alarmowe. Syreny zostaną włączone na czas 1 minuty i przypomną o Godzinie „W”.

  Punktualnie o godz. 17:00, pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Armii Krajowej – ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego/Skwer Rotmistrza Pileckiego rozpoczną się miejskie uroczystości upamiętniające to co wydarzyło się 71. lat temu.

  Gdy rozlegną się syreny alarmowe, w miejscu obchodów odegrany zostanie hymn państwowy, wygłoszone zostaną przemówienia okolicznościowe, po których nastąpi Apel Pamięci i salwa honorowa. Około godz. 17:30, uczestnicy przejdą do kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie o godz. 18:00 odprawiona zostanie Msza Św. w intencji uczestników powstania.

  Wieczorem 1 sierpnia, pomiędzy godz. 20.00 a 21.00 – zapraszamy wszystkich mieszkańców na inscenizację historyczną „III Barykada 44”, którą obejrzeć będzie można przed Ratuszem Starego Miasta w Elblągu.

  Inscenizację organizuje Międzyszkolne Koło Historyczne oraz Elbląskie Forum Odtwórców Historycznych.

  Więcej informacji o Powstaniu Warszawskim oraz obchodach w Elblągu, znajdziecie klikając tutaj.

  Komentarze