Cześć i chwała Bohaterom! – tak skandowali kibice Olimpii Elbląg, którzy licznie przybyli pod pomnik Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Armii Krajowej przy ulicy gen. Stefana Grota-Roweckiego/Skwer Rotmistrza Pileckiego gdzie o godzinie 17 odbywały się elbląskie uroczystości związane z rocznicą Powstania Warszawskiego. Niestety, w Godzinę „W” syreny nie zawyły, nie przypomniały więc elblążanom o tej ważnej rocznicy. Zabrakło też prezydenta Witolda Wróblewskiego.

Dziś w Elblągu odbyły się obchody kolejnej, 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 17:00, pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Armii Krajowej – ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego/Skwer Rotmistrza Pileckiego)

Według zapowiedzi magistratu, punktualnie o godzinie 17 w Elblągu miał rozbrzmieć dźwięk syren alarmowych. Tak jednak się nie stało. Nie wiadomo dlaczego. W miejscu obchodów, tuż po godzinie 17, odegrany został hymn państwowy, wygłoszone zostały przemówienia okolicznościowe, po których nastąpił Apel Pamięci i salwa honorowa. Około godz. 17:30, uczestnicy przeszli do kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie o godz. 18:00 odprawiona została Msza Św. w intencji uczestników powstania.

III Barykada 44 – niezwykła inscenizacja w Elblągu

Wieczorem 1 sierpnia, pomiędzy godz. 20.00 a 21.00 – zapraszamy wszystkich mieszkańców na inscenizację historyczną „III Barykada 44”, którą obejrzeć będzie można przed Ratuszem Starego Miasta w Elblągu.

Inscenizację organizuje Międzyszkolne Koło Historyczne oraz Elbląskie Forum Odtwórców Historycznych.

Wkrótce relacja wideo.

Komentarze