Powstanie Warszawskie - fot. materiały prasowe

Wojewoda warmińsko-mazurski, Marian Podziewski, zwrócił się z apelem o „godne uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego”, o wywieszenie flag w rocznicę przypadającą 1 sierpnia. 

„Drodzy Mieszkańcy Województwa Warmińsko-Mazurskiego!

W sobotę, 1 sierpnia 2015 roku, przypada 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, która od kilku lat obchodzona jest jako święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.

Apeluję do Państwa abyśmy pamiętali o tych, dla których wolność i niepodległość stanowiły wartości najwyższe. Wyrazem naszej wdzięczności niech będą wywieszone biało-czerwone flagi oraz udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Warszawskie organizowanych w naszym województwie.

Powstanie Warszawskie nie było lokalnym bojem o Warszawę, lecz wspólną walką całego Narodu o Niepodległość Polski. Mimo że trwające 63 dni heroiczne walki z niemieckim okupantem zakończyły się gorzką kapitulacją powstańców, pamięć o bohaterach tamtych dni jest naszym obowiązkiem.

Kiedy na pamiątkę godziny „W” – w sobotę, 1 sierpnia, o godz. 17:00 – w całym województwie rozlegnie się głos syren, nie pozostańmy na nie obojętni – zatrzymajmy się i uczcijmy chwilą ciszy tych, którzy walczyli o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków. Pamiętajmy! – apeluje Marian Podziewski.

Komentarze