Rozjedź z nami raka małej Jagódki

1 września Paweł Koch, strażak z Elbląga wyrusza do Grecji samotnie na rowerze dla 4-letniej Jagódki. „Rozjedź z nami raka małej Jagódki!” – akcja ma na celu wspomóc zbiórkę pieniędzy na jej rehabilitację po ciężkiej chorobie, która spowodowała liczne komplikacje m.in. uszkodzenie rdzenia kręgowego, pęcherz neurogenny czy znaczne opóźnienie mowy.

– Do powrotu pełnej sprawności małej i walecznej Jagódki potrzebne są pieniądze na codzienną, systematyczną rehabilitację. – piszą bliscy dziewczynki, tworząc specjalne wydarzenie na Facebooku (kliknij tutaj).

– Jagódka Pawła poznała na samym początku swojej choroby, kiedy to poproszony przez wujka dziewczynki zgodził się pojechać do kliniki do Gdańska oddać jej swoją krew i granulocyty do walki. Wtedy było z nią naprawdę źle… Rok później znowu jechał… Tak oto Paweł pojawia się w życiu Jagódki co jakiś czas… Teraz powalczy rowerem o jej sprawność. – informują organizatorzy akcji.

Bliscy, którzy walczą wraz z małą Jagódką o jej powrót do zdrowia poszukują sponsorów, którzy wspomogą Pawła np. w sprzęcie czy przygotowaniu dla niego fachowych koszulek, w których mógłby jechać i propagować akcję. – Szukamy także sponsorów którzy np. za reklamę na koszulce, rowerze, w wydarzeniu, wesprą konto fundacyjne Jagody np. wpłacając jakąś kwotę albo opłacając każdy kilometr przejechany przez Pawła. – informują organizatorzy akcji. Aby wesprzeć Jagódkę finansowo – odsyłamy na stronę internetową Fundacji: http://www.krewaktywni.pl/jagodka.html

Jak dodają organizatorzy akcji „Rozjedź z nami raka Jagody” – szukamy także osób znanych albo jakiś kreatywnych grup społecznych, czy ludzi z pomysłami, którzy nagrają dla nas filmik wspierający całą akcję i wyślą go na maila rzepcia@interia.pl. Filmik zostanie umieszczony w tym wydarzeniu, oraz na stronie Facebooka danej osoby (jeśli się zgodzi) w ramach promocji akcji! Szukamy wszelkich sugestii, pomysłów, rąk do pomocy!

Jeśli ktoś chce wspomóc akcję Pawła pomysłami, sugestiami to prosimy o kontakt z ciocią Jagódki pod numerem telefonu 503 122 182.

ABY DOŁĄCZYĆ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU – KLIKNIJ TUTAJ.

Jagódka jest 4-letnią dziewczynką. Mając 5 m-cy zachorowała na ostrą białaczkę szpikową AML M 4. Przeszła wielomiesięczne leczenie w klinice w Gdańsku, pięć cykli chemioterapii oraz radioterapię. Po czterech miesiącach od zakończenia leczenia nastąpiło niestety wznowienie choroby. W styczniu 2013 roku choroba wróciła w zmienionej, gorszej formie AML M5.

Jagódka przeszła dwa cykle bardzo silnej chemii powikłanej wylewem krwi do rdzenia kręgowego. W efekcie  biegająca 1,5-roczna dziewczynka została sparaliżowana.
Dziś pozostał jej niedowład kończyn dolnych oraz pęcherz neurogenny.

Aby wspomóc Jagódkę, odsyłamy do strony Fundacji, pod której opieką jest dziewczynka – kliknij tutaj.

„Proszę udostępniajcie, ślijcie w świat, potrzebujemy rozgłosu, promocji, pomysłów, pomocy!” – apelują organizatorzy akcji dla małej Jagódki.

Komentarze