Konferencja prasowa w temacie remontów i inwestycji w Elblągu. - fot Urząd Miasta

Rozpoczynające się prace na Moście Unii Europejskiej, budowa nowego wiaduktu na drodze krajowej 22 na wylocie z Elbląga w kierunku Malborka oraz finisz prac przy Centrum Rekreacji Wodnej, to główne tematy dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem Witolda Wróblewskiego prezydenta Elbląga oraz Janusza Nowaka wiceprezydenta miasta.

Most Unii Europejskiej

Okres wakacyjny, to zawsze czas intensywnych remontów dróg. Obecnie, kiedy minął już czas związany z odwołaniami i podpisana została umowa z firmą Mosty Kujawy rozpoczynamy prace na Moście Unii Europejskiej – mówił prezydent Wróblewski.

Od 3 sierpnia wykonawca wchodzi na teren budowy a z początkiem przyszłego tygodnia planowane jest także wprowadzenie na moście ruchu wahadłowego z sygnalizacją świetlną.

Co istotne, ruch na moście nie będzie całkowicie zamknięty, staraliśmy się tak zaplanować prace na samym moście i remonty innych obiektów, by nie odbywały się one równocześnie, by utrudnienia nie kumulowały się w czasie. Wszystkie prace powinny zakończyć się w listopadzie, natomiast jeżeli tylko będzie taka możliwość obiekt zostanie oddany do użytku kierowców wcześniej – dodał prezydent. – Na obiekcie zastosowane zostaną dylatacje najnowszej generacji, które powinny zapewnić tym wciąż pracującym elementom konstrukcyjnym dłuższą trwałość – precyzował Janusz Nowak.

Wiadukt

Wiadukt, którym zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zostanie całkowicie rozebrany i w jego miejsce powstanie nowy obiekt.

W tej chwili trwa procedura przetargowa, zawarcie umowy z wykonawcą planowane jest w sierpniu. Ponieważ obiekt w części położony jest w granicach administracyjnych miasta będzie to inwestycja, w której Miasto będzie partycypować. Szacujemy, że nasz wkład wyniesie około 20%, tj. około 4 miliony złotych.

Na czas budowy wiaduktu kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Pojazdy do 15 ton poruszać się będą drogą objazdową, po starym odcinku drogi 22 (przy rzece Fiszewce). Pojazdy powyżej 15 ton kierowane będą ulicą Nowodworską w kierunku Malborka. Cała inwestycja powinna się zakończyć w 2016 roku przed sezonem wakacyjnym.

Centrum Rekreacji Wodnej

Wykonawca zgłosił na koniec lipca gotowość inwestycji do odbioru. Pierwsze czynności odbiorowe prowadzone były w ubiegłych tygodniach, natomiast wszystkie odbiory powinny zostać zrealizowane do końca sierpnia. Obiekt powinien zostać otwarty i udostępniony mieszkańcom we wrześniu – poinformował prezydent

Komentarze