Najnowszy sondaż: PiS wciąż ma ogromną przewagę. Może rządzić samodzielnie

  0
  264

  Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, to w Sejmie znaleźliby się przedstawiciele 4 partii – wynika z sondażu pracowni Estymator dla „Newsweeka”. Przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad pozostałymi ugrupowaniami jest ogromna – partia ta mogłaby samodzielnie utworzyć rząd po wyborach. O sprawie donosi Wp.pl.

  PiS (wraz z Solidarną Polską oraz Polską Razem) uzyskałoby – zgodnie z najnowszym sondażem – 43 proc. głosów Polaków. Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 29 proc. respondentów. Do Sejmu weszliby jeszcze przedstawiciele Ruchu Kukiza (9 proc.) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (5 proc.).

  Zjednoczona Lewica, która w sondażu pojawiła się po raz pierwszy, uzyskałaby podobne poparcie jak poprzednio Sojusz Lewicy Demokratycznej – 4 proc. Poza Sejmem znalazłoby się także ugrupowanie Nowoczesna.pl – swój głos oddałoby na nie 4 proc. respondentów, partia KORWiN – 2 proc., Biało-Czerwoni – 1 proc. i Ruch Narodowy – 1 proc.

  Badanie przeprowadzono dla Newsweek Polska 27-28 lipca 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1037 dorosłych osób.

  Źródło: WP.pl

  Komentarze