Na portalu społecznościowym nawoływała do spalenia ostródzkiej komendy policji

0
163

Kara do 2 lat pozbawienia wolności może grozić 23-latce, którą zatrzymali kryminalni z Ostródy. Kobieta na jednym z portali społecznościowych zamieściła wpis nawołujący do podpalenia ostródzkiej komendy policji. Młoda mieszkanka Ostródy została zatrzymana. Podczas przesłuchania przyznała się do winy, nie potrafiła jednak wyjaśnić motywów swojego postępowania, z którego teraz będzie tłumaczyć się przed sądem.

Wczoraj ostródzcy kryminalni na jednym z portali społecznościowych zauważyli wpis nawołujący do podpalenia ostródzkiej komendy policji.

Natychmiast ustalili i zatrzymali sprawczynię, którą okazała się 23-letnia mieszkanka miasta. Kobieta podczas przesłuchania tłumaczyła, że przeczytała w internecie informację o podpaleniu iławskiej komendy policji i nie zastanawiając się upubliczniła go na swoim profilu dopisując swój komentarz. W jego treści 23-latka nawoływała do podpalenia ostródzkiej jednostki policji.

– Tego typu zachowania będą się spotykały z właściwą i zdecydowaną reakcją organów ścigania ze względu na niosący za sobą wysoki stopień społecznej szkodliwości – powiedziała dziennikarzom Express Olsztyn Małgorzata Hrybek, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Ostródzie.

Komentarze