Cichoń i Protas mają być jedynkami PO w woj. warmińsko-mazurskim

0
251

Wiceminister finansów Janusz Cichoń w okręgu olsztyńskim i wicemarszałek województwa Jacek Protas w elbląskim mają być jedynkami PO w wyborach do Sejmu – ustalił zarząd regionu partii. Warmińsko-mazurska PO nie chce na listach obecnej poseł Lidii Staroń.

Jak poinformował szef Platformy w regionie Jacek Protas, zarząd ustalił we wtorek większość kandydatur w wyborach do Sejmu i ich kolejność na listach. Po uzupełnieniu list o dwie osoby w każdym okręgu zostaną one przedstawione w czwartek do akceptacji radzie regionalnej.

Według Protasa na listach znalazła się większość obecnych parlamentarzystów partii. Poza Cichoniem o reelekcję starać się będą również: Elżbieta Gelert, Piotr Cieśliński, Miron Sycz, Beata Bublewicz, Andrzej Orzechowski i Paweł Papke.

Zarząd regionu ustalił, że kandydatami do Senatu mają być trzej dotychczasowi senatorowie: prof. Ryszard Górecki, Marek Konopka i Andrzej Gorczyca oraz wiceprzewodniczący rady miejskiej Elbląga Jerzy Wcisła.

Z kandydowania do Sejmu zrezygnował jedynie poseł Tadeusz Naguszewski.

Na listach nie ma również poseł Lidii Staroń, która nie otrzymała rekomendacji dla swojej kandydatury ze strony powiatowych struktur Platformy. Olsztyńscy działacze zarzucali jej m.in. brak zaangażowania w działalność własnej partii w regionie oraz w kampanię wyborczą prezydenta Bronisława Komorowskiego. Przypomnieli też, że w Sejmie zdarzało się jej głosować wbrew stanowisku własnego klubu.

Komentarze