Jan Kulczyk nie żyje. Najbogatszy Polak miał 65 lat

  0
  700

  – Jan Kulczyk zmarł nad ranem w wyniku komplikacji pooperacyjnych – powiedziała Wirtualnej Polsce Marta Wysocka-Antonsen, rzeczniczka prasowa Kulczyk Holding.

  Przedsiębiorca z majątkiem szacowanym na 15 miliardów złotych od lat niepodzielnie dzierżył tytuł najbogatszego Polaka. W swojej bogatej karierze sprzedawał volkswageny dla policji, szukał ropy i brał udział w prywatyzacjach wielkich spółek Skarbu Państwa.

  – Wiem, kiedy wstać i wyjść – odpowiadał Jan Kulczyk pytany przez „Puls Biznesu” o to, jaki dar dostał od boga. Mówił też wtedy, że nie przeklina, jest wyjątkowo uparty, chciałby umieć grać na fortepianie i być dyrektorem Opery Narodowej.

  Kulczyk był właścicielem przedsiębiorstwa Kulczyk Holding. Był współzałożycielem Polskiej Rady Biznesu, przewodniczył Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. Był też prezesem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Od 2006 r. zasiadał w Radzie Dyrektorów Green Cross International, a od 2007 r. pełnił funkcję przewodniczącego Rady.

  Giełdowe spółki kontrolowane przez Kulczyk Investments w notowaniach różnie reagują na informacje o śmierci Jana Kulczyka. Najbogatszy Polak zmarł w nocy w Wiedniu.

  Źródło: WP.pl

  Komentarze