Wysadzili bankomat w Olsztynie - fot. Policja Warmińsko Mazurska

Zniszczony bankomat i uszkodzony samochód – to efekt włamania do jakiego doszło w Kortowie na terenie osiedla akademickiego w Olsztynie. Okoliczności zdarzenia na miejscu ustalają specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz policjanci z Wydziału Kryminalnego.

Oficer dyżurny olsztyńskiej około godz. 3:00 we wtorek otrzymał zgłoszenie od pracowników firmy ochroniarskiej, że najprawdopodobniej doszło do włamania do jednego z bankomatów w Kortowie na ul. Kanafojskiego w Olsztynie. Patrol policji wysłany na miejsce potwierdził, że bankomat stojący przy supermarkecie jest uszkodzony, a ślady na miejscu wskazują, że doszło do włamania.

W związku z charakterem zdarzenia na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego oraz policyjni pirotechnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalają w jakich okolicznościach do niego doszło, prowadzą oględziny, sprawdzają zapisy z monitoringu rozmieszczonego na terenie osiedla uniwersyteckiego oraz dróg dojazdowych, poszukują świadków zdarzenia.

Bankomat do którego włamali się sprawcy został zniszczony, uszkodzeniu uległo też stojące w pobliżu urządzenia auto osobowe.

Aktualnie szacowane są straty jakie powstały w wyniku zdarzenia, a policjanci pracując nad tą sprawą zmierzają do ustalenia przebiegu włamania, metod jakimi posługiwali się jego sprawcy oraz wytypowania włamywaczy i ich zatrzymania.

To nie pierwsza tego typu sprawa w tym roku nad która pracują olsztyńscy policjanci. W maju b.r. po brawurowym pościgu policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie włamania do bankomatu na Nagórkach. Wcześniej, 13 kwietnia 2014 roku policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie zatrzymali 5. podejrzewanych o wysadzenie dwóch bankomatów i kradzież pieniędzy. Sprawcy w wieku od 31 do 34 lat zaskakiwani byli na ulicy, w mieszkaniach. Wszyscy bez oporu poddali się działaniom policjantów.

Wysadzili bankomat w Olsztynie - fot. Policja Warmińsko Mazurska
Wysadzili bankomat w Olsztynie – fot. Policja Warmińsko Mazurska

Komentarze