Wiemy co stało się z wiatą przystanku na ulicy Fromborskiej w Elblągu. W niedzielę wieczorem jeden z czytelników, najprawdopodobniej podejrzewając, że ktoś wiatę rozebrał nielegalnie, o sprawie zaalarmował nasz portal. Nikt by nie przypuszczał, że to Zarząd Komunikacji Miejskiej podjął się rozbiórki wiaty w niedzielę. A jednak… Wszystko przez zły stan techniczny i zaniedbania właściciela. W zamian postawiono słupek.

Jak napisał nam na kontakt@expresselblag.pl wczoraj Marcin – „W niedzielne popołudnie w Elblągu na ulicy Fromborskiej ktoś zdemontował wiatę przystankową. Wiata przystanku zniknęła wraz z rozkładem jazdy autobusów.” O sprawie pisaliśmy tutaj.

Express Elblag przesłał po doniesieniu czytelnika zapytanie w sprawie zdemontowanej wiaty do Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu. Michał Górecki, rzecznik ZKM w Elblągu wyjaśnił co stało się z wiatą i kto ją odebrał. Oto treść informacji jaką otrzymaliśmy:

Wiata, a także pawilon handlowy, są własnością osoby prywatnej, która na podstawie zawartej z ZKM Sp. z o.o. w Elblągu, prowadziła na terenie tego przystanku działalność handlową. W związku z jej zakończeniem, a także pogarszającym się stanem technicznym i estetycznym tych obiektów, wspomniana umowa została wypowiedziana. Warto dodać, że

Zniknęła cała wiata przystanku z ulicy Fromborskiej. Co się stało?
Zniknęła cała wiata przystanku z ulicy Fromborskiej. Co się stało?

ZKM wielokrotnie już występował do właściciela o doprowadzenie wiaty oraz pawilonu do właściwego stanu, zgodnie z obowiązującą umową. Mimo wezwań, zaniedbania nie zostały usunięte. Właściciel nie zaakceptował propozycji odkupienia wiaty przez ZKM w Elbląg. W żaden sposób nie poinformował ZKM o tym, kiedy zamierza przedmiotową wiatę usunąć.

– Na przystanku został już ustawiony słupek przystankowy z rozkładem jazdy, a w terminie późniejszym, w obrębie przystanku zostanie ustawiona inna wiata przystankowa. – podkreśla Michał Górecki z ZKM.

Najważniejsze, że za rozbiórkę wiaty odpowiedzialne są uprawnione służby. Naszemu czytelnikowi, Marcinowi, dziękujemy za czujność.

Zniknęła cała wiata przystanku z ulicy Fromborskiej. Co się stało? Zdjęcia wysłał Marcin na kontakt@expresselblag.pl
Zniknęła cała wiata przystanku z ulicy Fromborskiej. Wiemy już co się z nią stało? Zdjęcia wysłał Marcin na kontakt@expresselblag.pl

ExpressElblag.pl czeka na Wasze materiały, informacje i zdjęcia przez całą dobę. Piszcie do nas na kontakt@expresselblag.pl

Komentarze