Już w najbliższą niedzielę w ramach elbląskich obchodów Święta Policji na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się policyjny festyn. Funkcjonariusze zapraszają mieszkańców do aktywnego włączenia się w te obchody. Atrakcji dla samych mieszkańców będzie sporo. Oprócz możliwości obejrzenia policyjnego sprzętu oraz pokazów tresury psów służbowych zaplanowano także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

W najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji policjantów i ich rodzin. Natomiast o godzinie 15.00 na Bulwarze Zygmunta Augusta rozpocznie się policyjny festyn z atrakcjami dla mieszkańców. Będą zmagania w przeciąganiu liny – kajakiem, pokaz sprzętu policyjnego, zawody siłowe, ratownictwo w wykonaniu policyjnego wodnego patrolu oraz ratowników WOPR a także pokaz tresury psów służbowych. Nie zabraknie także corocznych zawodów wędkarskich – te rozpoczną się w niedzielę już o 5 rano.

Święto Policji przypada na 24 lipca. Tego dnia bowiem w roku 1919 Sejm RP uchwalił ustawę o organizacji Policji Państwowej. W rocznicę tego wydarzenia w całym kraju odbywają się uroczystości.

Policyjne uroczystości związane z oficjalnymi obchodami zaplanowano na 31 lipca. Wtedy to w sali kina Światowid o godzinie 10.00 odbędzie się uroczysta akademia.  Wezmą w niej udział przedstawiciele władz miejskich, powiatowych, wojewódzkich, burmistrzowie i wójtowie gmin oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Udział w elbląskiej uroczystości zapowiedział insp. Marek Walczak, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

Święto Policji to okazja do wręczenia nagród, odznaczeń, ale także do awansów służbowych. W sumie w Elblągu w ten sposób wyróżnionych zostanie 147 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji.

Festyn dla elblążan w Święto Policji - program
Festyn dla elblążan w Święto Policji – program

Komentarze