Trwają roboty związane z wykończeniem nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Moniuszki. Cztery baseny, strefa saun, jacuzzi, wodny raj z mnóstwem niespodzianek dla najmłodszych, to tylko część atrakcji, z których będzie można skorzystać w nowo budowanym Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu.

Budowa Centrum Rekreacji Wodnej jest już na finiszu. Dla wielu elblążan to bardzo dobra wiadomość. Obecnie w obiekcie trwają prace wykończeniowe. Montowana jest niecka stalowa w największym z basenów – sportowym, a w nim: 8 torów pływackich o długości 25 m. W pozostałych basenach, tj. rekreacyjnym i do nauki pływania niecki wykończone są ceramiką.

W strefie dla najmłodszych zamontowano już wszystkie zabawki, m.in. fokę, wieloryba, motorówkę i tunel wodny. W trakcie wyposażania jest także strefa relaksu, w której znajdzie się kompleks saun: sucha, parowa, biosauna, bicze wodne i natryski. Gotowe są przebieralnie i łazienki, w tym szatnie koedukacyjne, szatnia rodzinna i z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Kontynuowane są roboty w zakresie instalacji elektrycznych, wentylacji i klimatyzacji w obiekcie, a także związane z montażem instalacji uzdatniania wody.

Na zewnątrz trwają prace przy wykończeniu elewacji budynku. Ukończono zagospodarowanie terenu. W ramach inwestycji przy basenie powstał również parking na 200 miejsc.

Budowa Centrum Rekreacji Wodnej na finiszu - fot. Urząd Miasta
Budowa Centrum Rekreacji Wodnej na finiszu – fot. Urząd Miasta

Budowa Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu będzie kosztowała 26 mln zł, z czego 16,2 mln zł jest kwotą dofinansowania ze środków UE.

Budowa Centrum Rekreacji Wodnej na finiszu - fot. Urząd Miasta
Budowa Centrum Rekreacji Wodnej na finiszu – fot. Urząd Miasta

Komentarze