Wczoraj informowaliśmy o zatrzymaniach przez Agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego 10 osób w związku z urządzeniem i prowadzeniem gier hazardowych na automatach bez wymaganej koncesji. Wszyscy zatrzymani są już na wolności.

Wśród zatrzymanych był funkcjonariusz Urzędu Celnego w Elblągu, który jest podejrzany u ujawnianie informacji o planowanych kontrolach. Pozostali to właściciele lokali, w których prowadzony był nielegalny proceder.

Zatrzymania związane były z postępowaniem prowadzonym przez CBA pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Śledztwo dotyczy m.in. niedopełnienia obowiązków przez jednego z funkcjonariuszy służby celnej w Elblągu.

– Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna ujawniał osobom nieuprawnionym informacje o planowanych w Urzędzie Celnym postępowaniach kontrolnych, w zakresie przestrzegania przepisów ustawy o grach hazardowych. Prokuratura przedstawiła mu zarzut przekroczenia uprawnień – mówił Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze Onet.pl, 39-letni mężczyzna działał w ten sposób przez blisko dwa lata. Agenci Biura sprawdzają teraz jeszcze, jakie miał z tego korzyści i czy np. przyjmował łapówki.

Pozostali zatrzymani to właściciele lokali z automatami do gier hazardowych. – Oni usłyszeli zarzuty urządzania i prowadzenia gier na automatach bez wymaganej koncesji. Wobec wszystkich prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze – informuje Jacek Dobrzyński.

Jak udało się nam ustalić, wszyscy zatrzymani są już na wolności. Wszyscy mają też dozory policyjne. Plus wobec dwóch z nich, w tym wspomnianego celnika, sąd zastosował poręczenie majątkowe.

Źródło: ExpressElblag/Onet

Komentarze