Powstał pierwszy tor doskonalenia jazdy - fot. Trojmiasto.pl

W Pszczółkach pod Trójmiastem powstał pierwszy tor doskonalenia jazdy – pierwszy w północnej Polsce Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. W skład nowoczesnego kompleksu wchodzą m.in. kilometrowy tor kartingowy, dwie profesjonale płyty poślizgowe i plac manewrowy. Otwarcie Autodromu Pomorze już 24 lipca. O sprawie donosi portal Trójmiasto.pl.

Jak czytamy w trójmiejskim portalu informacyjnym: Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze to kompleks wybudowany przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego. Na terenie 8-hektarowego obiektu kierowcy znajdą: najdłuższy na Pomorzu tor kartingowo-szosowy o długości 1047 m, tor ziemny (quadowy) o długości 550 m, płytę poślizgową prostokątną (wymiary: 150 m x 50 m), płytę poślizgową w formie pierścienia (średnica: 68 m), plac manewrowy (100 m x 20 m) oraz specjalne wzniesienie z łukiem i nawodnieniem.

– Jesteśmy nastawieni na doskonalenie umiejętności techniki jazdy kierowców każdej kategorii prawa jazdy. Szkolenia organizowane na terenie Autodrom Pomorze będą odbywać się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów. Dodajmy, że nasz ośrodek to również miejsce sportowo-rekreacyjne – zdradza portalowi Trojmiasto.pl Roman Nowak, kierownik Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy.

Budowa nowoczesnego obiektu rozpoczęła się 10 października 2014 roku w miejscowości Pszczółki przy ul. Żuławskiej 5 (około 20 km od Gdańska). Aktualnie na torze trwają ostatnie prace kosmetyczne. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 12,5 mln zł.

Nowoczesny obiekt w Pszczółkach powstał z myślą o szlifowaniu techniki jazdy kierowców. Niemałe znaczenie przy planowaniu budowy ośrodka miały nowe przepisy dot. młodych kierowców, które prawdopodobnie wejdą w życie od stycznia 2016 roku. Projekt nowelizacji zakłada, że każdy świeżo upieczony kierowca w okresie od czwartego do ósmego miesiąca od uzyskania uprawnień kat. B będzie musiał przejść obowiązkowe i odpłatne szkolenie z zakresu techniki jazdy oraz bezpieczeństwa na drodze.

– Każdy młody kierowca po otrzymaniu prawa jazdy kat. B będzie musiał najpierw zgłosić się na dwugodzinny kurs teoretyczny do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a następnie udać się do nas. W ODTJ przejdzie godzinne zajęcia praktyczne odbywające się pod okiem instruktora techniki jazdy. Łączny koszt trzygodzinnego kursu wyniesie 300 zł. Ceny są uregulowane odgórnie – dodaje w rozmowie z portalem Trójmiasto.pl Nowak.

Źródło: Trojmiasto.pl

Komentarze